Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

TUNIC İnceleme

Tunic, sevimli bir tilki, ortaya çıkarılacak birçok sır, zorlu düşman karşılaşmaları ve birçok keşif içeren bir aksiyon-macera oyunu.

Andrew Shouldice tarafından geliştirilen ve FINJI tarafından yayınlanan aksiyon-macera oyunu. Tunic, sevimli bir tilki çeşitli zindanlardan geçerken heyecan verici ve zor bir deneyim sunuyor. Oyun sonrası içerik olarak bulunabilecek pek çok şey de dahil olmak üzere keşfedilecek çok sayıda sır ve gizli alan göreceksiniz. Tunic, oyuncuları sınırlarının dışında düşünmeye ve bosslarla karşılaşmadan önce olası her avantajı bulması için keşfetmeye teşvik eden bir yapım.

Tunic, yabancı bir ülkeyi keşfederken giderek daha güçlü düşmanlara ve bosslarla karşı savaşmak zorunda olan küçük bir tilki hakkında ilginç bir yapım. Tilkinin, kılıç ve kalkan gibi teçhizatlar bulması ve bunları etraftaki düşmanları ve zor bossları yenmek için kullanması gerek. Ayrıca, dünya üzerinde ve her zindanda dolaşırken keşfedilecek çok sayıda gizli yol mevcut. Hikaye ilerledikçe ve daha fazla özelliğin kilidi açıldıkça ana amacınız daha net hale gelecek. İlk kısımlarda biraz sabırlı olmanız gerek.

Tunic İnceleme: Bu Oyun Aceleye Gelmez

TUNIC İnceleme

Düşmanları yenmek zorunda olan tilkimizin, yakın dövüş saldırıları ve menzilli büyü saldırıları ile savaşmasını sağlayan ekipman toplaması gerek. Bazı düşmanlar büyü hasarına karşı daha hassas ancak hangi düşmanla savaşıldığına bakılmaksızın kılıçla yapılan yakın dövüş saldırılarının çok daha fazla hasar verdiğini söylemeliyim. Büyü saldırıları, düşmanları dondurmak veya onları kısa ve uzun menzilli saldırılarla patlatmak gibi klasik saldırı çeşitleri sunuyor. Büyü, sağlık ve dayanıklılık gibi sınırlı ancak saldırı ve savunma istatistikleriyle birlikte üçü de yükseltmelerle artırılabiliyor.

Tunic’teki her stat, tilki heykellerinden birine sunulabilecek, kendisiyle ilişkilendirilmiş belirli bir yükseltme ögesine sahip. Yükseltmeler, daha yüksek seviyeler için daha pahalıya mal olacak. Yükseltme ögeleri, mevcut alanların ne kadarının keşfedildiğine bağlı olarak erken toplanabiliyor. Harita açık ancak bazı bölgelere ulaşmak için oyunun bazı özel ekipmanlarına (örneğin bir kıskaç cihazı) ihtiyaç duyuluyor. Özel ekipmanı bulmak gibi ilerleme yöntemleri, talimat kitapçığının parçaları bir araya getirilene kadar muhtemelen biraz belirsiz olacak ancak endişelenmeyin ve oyuna bir şans verin. Hepsi adım adım çözülecek.

Tunic İnceleme: Keşfetmekten Korkmayın

TUNIC İnceleme

Tunic’in başlangıcında, hedefin ne olduğu konusunda kaybolmuş veya belirsiz hissedeceksiniz ancak yeni mekanikler ve keşfedilecek yollar bulmak eğlencenin bir parçası. Herhangi bir amaca hizmet etmeyen rastgele koleksiyonlar yerine Tunic’in kullanım kılavuzu sayfalarının toplanması gerekiyor. Gizli özellikler ve oynanış mekanikleri en başından kullanılabiliyor ancak talimat sayfaları olmadan ne yapacağınızı anlamak cidden kolay değil. Sayfalarda bile, bazı gizemler mevcut çünkü talimatların çoğu oyun için oluşturulmuş bir dilde yazılmış. Kılavuz ayrıca her bir ana alanın haritalarını da içeriyor. Bir harita elde edildiğinde, talimat kitapçığında görüntülenebiliyor ve üzerinde tilkinin yeri işaretleniyor.

Tunic, orijinal The Legend of Zelda’ya benzer klasik bir aksiyon-macera oyunu. Dünyayı dolaşarak keşfedilecek zindanlar var ve her alan herhangi bir sırayla ziyaret edilebiliyor. Bununla birlikte, bazı zindanlar diğerlerinden çok daha zor ve mevcut tüm ekipman ve yükseltmeler toplandığında keşfedebileceğiniz şekilde tasarlanmış. Oyun, şaşırtıcı bölümler ve hikayeyi ileriye taşıyan ödüllendirici dövüşler arasında iyi bir dengeye sahip. Bazı zorlu mücadeleler ve boss dövüşleri olsa da, Tunic oyunculara oyunu tamamlamak için ihtiyaç duydukları her şeyi veriyor. Bir bossu yenemediyseniz zorlamayın, geri dönün. Uygun ekipmanları bulun ve şansınızı tekrar deneyin. Keşfetmekten korkmayın.

Tunic İnceleme Sonucu

TUNIC İnceleme

Tunic’te, oyunu baştan sona heyecanlı kılmak için yeterli çeşitlilik sunan birçok ilginç ve tehlikeli yer mevcut. Sabit kamera açısı, bir şelalenin arkasındaki yol veya köşedeki bir oda gibi gizli alanları gözden kaçırmayı kolaylaştırıyor ancak Tunic’in yeni bölümlerini keşfetmek onu bu kadar eğlenceli kılan şeylerden bir tanesi.

Oyundaki her şeyin akıllıca gizlenmesi ve oyuncunun zekasına saygı duyulması keşfetmeyi değerli kılıyor. Tunic, ilham aldığı klasik oyunlardan bazılarını onurlandırmakta başarılı olan oldukça eğlenceli bir aksiyon-macera oyunu. Üstelik Türkçe dil desteği ile çıkış yapması ve 30 dolara satılmasına rağmen 50 TL gibi uygun bir yerel fiyatlandırma yapması bile oyunu satın almak için başlı başına bir sebep. Bu arada Xbox Game Pass aboneliğiniz var ise ilk günden hizmete eklendiğini de belirtelim.

İnceleme Özeti

TUNIC İnceleme

Türkçe dil desteği, uygun fiyatı ve özlenen eski oyun mekanikleri ile herkesin denemesi gereken bir yapım.
8.7
Mükemmel

İçeriği Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yılı aşkın bir süredir Turkmmo'da içerik üretiyor.

Ayrıca Okuyabilirsiniz

0

  Cevap Yazın

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Gameplay
  Graphics
  Longevity
  Thanks for submitting your rating!
  Please give a rating.

  Yorum gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!

  Valorant VP En Ucuz Fiyat, Stoklarla Sınırlı!

  X