Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Trackmania Steam’e Geliyor!

Trackmania'nın bu yılın başlarında Stadia'da piyasaya sürülmesi gerekiyordu ancak Google'ın platformu kapandı.

Ubisoft ve Epic mağazalarına özel olarak çıkış yapan Trackmania, üç yıl sonra nihayet Steam‘e gelecek. Serinin orijinal oyunu, 2003 yılında yerleşik bir pist düzenleyiciye sahip bir yarış oyunu olarak piyasaya çıktı. Hemen ardından Nations isimli oyun ise bize şu anda aşina olduğumuz devasa stadyumlarda yarışma fırsatı veren oyunu ortaya çıkarttı.

Trackmania United ise önceki oyunları tek bir pakette bir araya getirdi. Ana oyunun devamı olarak çıkış yapan ikinci ana oyun ise 2011’de piyasaya çıktığında orijinaline daha çok benziyordu ancak Nations tarzı oynanış birkaç yıl sonra Stadyum güncellemesiyle geri döndü. Önümüzdeki ay Steam’e gelecek olan oyun, aslında bir Nations’ın tam teşekküllü bir yeniden yapımı.

Trackmania Steam Sürümü 2 Şubat’ta Çıkacak

Trackmania Steam'e Geliyor!

Serinin günümüze gelme süreci biraz karmaşık ancak ilgili nokta, oyunun niş ancak oyunu asla terk etmeyen bir kitlesi olması ve Ubisoft, nihayet oyunu Steam’e getirerek bu kitleyi daha da büyütecek. Ubisoft, Steam sürümünün Ubisoft’ta bulunan sürümden değiştirilip değiştirilmeyeceğini veya hali hazırda değiştirilip değiştirilmeyeceğini söylemedi.

Trackmania’nın Steam sürümüyle ilgili ilginç bulduğum bir şey, Stadia’da piyasaya sürülmesi gereken zamanda gelmesi. Ubisoft, Stadia planını Eylül 2022’de duyurdu; ne yazık ki, Google Stadia’nın fişini sonsuza dek çekmeden üç haftadan kısa bir süre önce. Oyunun konsolundan ve bulut duyuru fragmanından kırpılmış görüntüde görebileceğiniz gibi, Steam dışında hemen hemen her platforma gelmesi planlanıyordu ama bugün ironik bir şekilde Steam’e geldi.

Ubisoft’un, temelde öyle olmadığını belirttikten sadece birkaç ay sonra bu yarış oyununu neden Steam’e getirdiğine gelince, tahminimce bu hareket, en azından kısmen şirketin son mali mücadelelerinden kaynaklandı. Trackmania, 2 Şubat‘ta Steam’de yayınlanacak ve evet, platformlar arası çok oyunculu yarışını kolaylaştırmak için yine de bir Ubisoft hesabı gerektirecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.