Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Todd Howard: Starfield Oynayamayan PC’sini Değiştirsin!

Bethesda başkanı Todd Howard, Starfield'ın optimizasyonun muhteşem olduğunu ifade etti ve oyunculara PC'lerini güncellemelerini söyledi.

Bloomberg, Starfield‘ın tam lansmanının ardından Phil Spencer ve Todd Howard ile bir röportaj yaptı ve PC optimizasyonunun zayıf olmasıyla ilgili şikayetleri sordu. Bethesda başkanı Howard ise oyunculara bilgisayalarlarını yükseltmelerini veya değiştirmelerini tavsiye etti. İzleyicilerden en çok gelen soru “Bu oyunu neden PC için optimize etmediniz?” oldu.

Phil Spencer gülerken Todd Howard, “Başardık, harika gidiyor. Bu yeni nesil bir PC oyunu ve teknolojiyi gerçekten zorluyoruz. Dolayısıyla, bu oyun için bilgisayarınızı yükseltmeniz gerekebilir. Hayranlarımızdan harika tepkiler geliyor.” diyerek oyunu PC’de oynayamayan veya performans sorunu yaşayanlara bilgisayarlarını güncellemelerini tavsiye etti.

Starfield’ın Optimizasyonu Ne Durumda?

Starfield

Oyuncular, Starfield’ın erken erişime sunulmasından bu yana bilgisayar performansı hakkında karışık raporlar paylaştı. Bazıları başta RTX 4090 ve 7900XT olmak üzere en üst düzey donanımlarda hiçbir sorun yaşamadıklarını ve sabit FPS ile oyunu oynayabildiklerini iddia ederken, bazıları ise aynı donanım ile oyunun donduğunu ve çöktüğünü iddia etti.

Bir kullanıcı “Ryzen 5900x ve RTX 3090” ile oyunu 60 FPS değerinde oynayamadığını iddia ederken, bir diğer kullanıcı ise “3090ti Ryzen 7800 X3D 128 GB RAM DDR5 5600” sistemiyle oyunu 1080p ve FSR2 açıkken oynayabildiğini, diğer çözünürlüklerde oyunun doğru düzgün çalışmadığını belirtti ve bu iki yorum da Reddit’te bir hayli popüler oldu.

Bethesda’nın AMD ile olan ortaklığı nedeniyle Starfield’da DLSS yok, bunun yerine FSR2 mevcut. Elbette mod geliştiriciler, çoğu kişinin PC’de en iyi deneyim için indirmeyi önerdiği FSR2’nin yerini alarak oyuna DLSS ekleme konusunda hızlı davrandı. Ancak modun çalışması için bir RTX kartına ihtiyacınız olduğunu belirtelim. Tabii bazı kullanıcıların hem FSR2 hem de DLSS’e ihtiyaç duymadan oyunu 4070 gibi kartlarla rahatlıkla oynadıklarını da belirtelim.

Peki siz Starfield’ı hangi sistemle oynadınız veya oynayabildiniz mi? Deneyimlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.