Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Tinder Hesap Silme Nasıl Yapılır? [2022]

Bol bol veri sızıntıları ile gündeme gelen Tinder hesabınızı nasıl silebileceğinizi tüm detaylarıyla anlatıyoruz. Ardından abonelik iptalini de unutmayın!

Tinder hesap silme nasıl yapılır, detaylarıyla anlatıyoruz. Bir eşleşme yapmak isteyen milyonlarca Tinder kullanıcısından biriyseniz, Tinder’ın güvenlik ve gizlilik sorunları hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin. Bu sorunlar sizi ilgilendiriyorsa, bu makale ayrıca Tinder hesabınızı nasıl kalıcı olarak sileceğinizi de gösterecek.

Dikkate alınması gereken ilk şey, Tinder’ın beklediğinizden çok daha fazla bilgi toplaması, bununla ilgili daha fazla bilgiyi Tinder Verilerinizi İndirme bölümünde bulabilirsiniz. Bu bilgiler, size hedefli reklamlar sunmak için kullanılır ve ayrıca, üçüncü taraflara satmak da dahil olmak üzere, Tinder’ın seçebileceği herhangi bir şekilde kullanılabilir, bu yüzden Tinder hesap silinemedi sorunu yaşıyorsanız, doğru yerdesiniz.

Tinder Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Tinder Hesap Silme Nasıl Yapılır? [2022]

Ayrıca, Tinder’ın resimlerini şifrelemeye başlaması 2018 yılına kadar mevcut değildi. Kullanıcıların telefonlarındaki tüm fotoğrafların HTTP üzerinden (yani şifreleme olmadan) iletildiği bulundu, bu da aynı ağı kullanan herkesin bunlara erişebileceği anlamına geliyordu. Bu yüzden Tinder hesap silme linki aramanız oldukça normal.

Tinder, bu sorunlar ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra yanıt verdi ve çözüldüğüne söz verdi ancak, gelecekte daha fazla güvenlik sorunu olup olmayacağı sorusu halen cevapsız. Ayrıca, artık bu uygulamadaki hesabınızdan kalıcı olarak kurtulmak istiyorsanız, Tinder hesap silme işlemi için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • Uygulamada veya web tarayıcınızda Tinder hesabınıza giriş yapın.
 • Profil simgesine tıklayın ve Ayarlar‘ı (dişli çark simgesi) seçin.
Tinder Hesap Silme Nasıl Yapılır? [2022]

 • Sayfanın en altına gidin ve Hesabı Sil‘i seçin
Tinder Hesap Silme Nasıl Yapılır? [2022]

 • Hesabınızı dondurma veya kalıcı silme seçeneği size sunulacak. Karşınıza çıkan ekranda Hesabımı Sil’i seçin.
Tinder Hesap Silme Nasıl Yapılır? [2022]

 • Bu işlemin geri alınamayacağı size hatırlatılacak. Hesabımı Sil‘i seçin.
Tinder Hesap Silme Nasıl Yapılır? [2022]

 • Tinder hesap silme işleminden emin olup olmadığınız sorulacak ve bunu yapmak için bir neden belirtmeniz istenecek. Ayrılmak için bir neden seçin.
Tinder Hesap Silme Nasıl Yapılır? [2022]

 • Bu işlemin geri alınamayacağı size hatırlatılacak. Hesabımı Sil‘i seçin.
 • Tinder hesabınızı başarıyla kalıcı olarak sildiniz ve uygulamayı silebilirsiniz.

Tinder Verileri Nasıl İndirilir?

Tinder Hesap Silme Nasıl Yapılır? [2022]

Tinder, potansiyel olarak reklam amacıyla kullanılmak veya üçüncü taraflarla paylaşılmak üzere verilerinizi üç ay boyunca saklar. Bu nedenle, Tinder hesap silme işleminden önce uygulamanın sizden hangi verileri topladığını bilmek isteyebilirsiniz, çünkü hesabınızı sildikten sonra verilerinize ulaşamayacaksınız. Tinder verilerinizi indirmek için:

 • Bir web tarayıcısı aracılığıyla Tinder’ın ‘Verilerimi İndir‘ aracına gidin.
 • Tinder hesabınıza giriş yapın.
 • Verilerinize bir bağlantının gönderilmesini istediğiniz e-posta adresini girin.
 • Tinder, bağlantınızın gelmesinin ne kadar süreceği konusunda kesin değil (2-4 gün), bu nedenle hesabınızı düzenli olarak kontrol edin, çünkü 24 saat içinde sona erecek. Verilerinizi indirmek için bağlantıya tıklayın. Verilerinizi bir JSON düzenleyicisi kullanarak veya html dosyasını açarak açabilirsiniz.

Tinder, ‘Verilerimi İndir’ aracı aracılığıyla aldığınız tüm verilerin büyük ölçüde uygulama aracılığıyla mevcut olduğunu iddia ediyor. Bununla birlikte, 2017’de Guardian gazetesinde yer alan bir makale, Tinder’ın Facebook beğenileri, Instagram fotoğraflarına bağlantılar, eğitim ve her maçla her çevrimiçi sohbetin konumu gibi şeyleri içeren ne kadar hassas veri topladığını da ortaya koydu.

Tinder Abonelik İptal Etme Nasıl Yapılır?

Tinder Hesap Silme Nasıl Yapılır? [2022]

Tinder’a nasıl abone olduğunuza bağlı olarak, hesabınızı sildiğinizde aboneliğiniz otomatik olarak iptal edilemez. Tinder hesap silme sorunu ortadan kalktı ve hesabınızı sildiyseniz, aboneliğini iptal etmek için aşağıdaki adımları takip edin:

Tinder Abonelik İptali – iOS:

 • iPhone’unuzun ayarlarına gidin.
 • Adınıza dokunun, ardından Abonelikler’e tıklayın.
 • Tinder aboneliğini seçin.
 • Aboneliği İptal Et‘e dokunun.

Tinder Abonelik İptali – Android:

 • Google Play Store’u açın.
 • Menü simgesini açın ve Abonelikler’e gidin.
 • Tinder aboneliğini seçin.
 • Aboneliği iptal et üzerine dokunun.
Tinder Hesap Silme Nasıl Yapılır? [2022]

Tinder hesap silme seçimi önemli ve acele etmeniz gereken bir şey değil. Bu içeriğimizdeki bilgileri sizlere sunarak, kendiniz için daha bilinçli bir karar vermeniz için karar verme sürecinize rehberlik edebileceğimizi umuyoruz.

Dijital dünyada hala güzel şeyler olurken ve dürüst ve güvenilir insanlar gerçek aşkı bulurken, dikkatli olmak ve her türlü riske karşı gözlerinizi açık tutun. Çevrimiçi kimliğinizi korumak için güvenilir bir VPN kullanın. Bu şekilde IP adresinizi gizler ve bağlantınızı şifrelersiniz, böylece dijital nerede bulunduğunuzu ifşa etmezsiniz.

Ek bir ipucu olarak, bir iPhone kullanıcısıysanız, anlık görüntülerinizi korumak için Gizli Fotoğraf Kasası’na geçin. Sonuçta, fotoğraflar yanlış ellere geçmesini istemediğiniz hassas kişisel verilerdir. Tinder kullandınız mı veya hala kullanıyor musunuz? Güvenlik nedeniyle Tinder hesabınızı silmeyi düşündünüz mü? Aşağıdaki yorumlarda bana bildirin!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.