Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

En İyi Ücretsiz VPN Programları (2022)

Gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz en iyi ücretsiz VPN programlarını bir araya getirdik.

En iyi ücretsiz VPN programları listemiz sayesinde, yüzlerce program arasında kaybolmanıza ve en güvenlisini saatlerce aramanıza gerek yok. Ücretli VPN programlarına en yakın performansı veren ve güvenilirliği kanıtlanmış programları derledik. Ücretsiz VPN var mı diyenler için birbirinden hızlı 6 yazılımı bir araya getirdik.

Çevrimiçi etkinliğinizi ona emanet etmeden önce ücretsiz VPN programlarının nasıl çalıştığını anlamak önemli. Sağlayıcıların ilk etapta ücretsiz bir hizmet sunmayı nasıl karşılayabileceklerini ve işlevsellik veya gizlilik açısından ne gibi fedakarlıklar yapmanız gerektiğini bilmek çok önemli ve kesinlikle kararınızı etkileyecek. Dilerseniz artık ücretsiz VPN önerisi listemize geçelim.

En İyi Ücretsiz VPN Programları 2022

Ücretsiz VPN Programları

Ücretsiz VPN programları ile ücretli olanlar kadar yüksek performans alamazsınız ancak sıradan ve günlük işleriniz için bir tane elinizin altında olmasını tavsiye ediyoruz. Yasaklı sitelere giriş için kullanabileceğiniz gibi, bu programları internette daha güvenli gezinmek için de kullanabilirsiniz. Ücretsiz VPN indirebileceğiniz listemiz ise şöyle:

 • 1) Proton VPN Free
 • 2) Privado VPN
 • 3) Windscribe
 • 4) Atlas VPN
 • 5) Hide.me
 • 6) Hotspot Shield Basic

1) Proton VPN Free

Ücretsiz VPN Programları

En iyi ücretsiz VPN programlarının bir kısmını test ettik ve bunların arasında bizi en çok Proton VPN Free etkiledi. İsviçreli sağlayıcı, en iyi uzun vadeli ücretsiz bir VPN çözümü olmaya yakın ve harika gizlilik ve güvenlik geçmişi, ücretsiz hizmetlerle birlikte kusursuza yakın bir yazılım.

İlk olarak, Proton VPN Free’yi diğer yazılımlardan ayıran özellik, gerçekten sınırsız veri sağlaması. Bu, ne kadar veri kullandığınız konusunda endişelenmeden gerçekten ayarlayabileceğiniz ve unutabileceğiniz tek ücretsiz VPN programlarından bir tanesi. Testlerimizde 380 Mbps hıza ulaştık, yani yavaşlık yaşamanız pek olası değil.

Proton’un Secure Core sunucuları gibi bazı premium özelliklere sahip olmayacaksınız ancak WireGuard ve OpenVPN protokolleri, bir kapatma anahtarı, e-posta yoluyla destek ekibine erişim ve kapsamlı bir bilgi tabanı gibi tüm temel özelliklere sahip olacaksınız. Tabii ki yasaklı sitelere giriş de bu yazılım ile mümkün. Son olarak yalnızca 3 sunucuya (ABD, Hollanda, Japonya) erişiminiz olacak ve reklam engelleme özelliği olmayacak.

2) Privado VPN

Ücretsiz VPN Programları

PrivadoVPN uzun süredir adından söz ettiremedi ancak özellikle ücretsiz VPN programları söz konusu olduğunda kesinlikle tercih edilmesi gereken bir program diyebilirim. PrivadoVPN Free ile bölgesel Netflix kısıtlamasını kaldırabiliyorsunuz!

Oldukça cömert 10 GB sınırsız veri ile, bundan iyi bir şekilde yararlanabileceksiniz ve biterse, çok yavaş bir hızda da olsa gizlilik içinde gezinmeye devam edebileceksiniz. Bu özellik, yalnızca Hollanda tabanlı bir ‘acil durum’ sunucusunda mevcut ancak kesinlikle hiç yoktan iyi.

Bununla birlikte, 10 GB’ınız içinde, iyi bir sunucu yelpazesi seçeneğine sahip olacaksınız. Tam 9 ülke arasından seçim yapabilirsiniz. Bu, Proton VPN Free dahil olmak üzere çoğu sağlayıcıdan çok daha iyi çeşit, bu nedenle dünya çapında gezinmeyi planlıyorsanız, Privado VPN tam size göre.

3) Windscribe

Ücretsiz VPN Programları

Windscribe‘ın birinci sınıf hizmeti mükemmel ancak ücretsiz kısmı da kesinlikle hafife alınacak gibi değil. Hızlı, birçok özelliği var ve ücretsiz VPN programlarında esneklik isteyenler için harika bir seçim. Veri limiti 10 GB boyunca sınırsız ve ayrıca cihaz limiti yok. Aynı anda istediğiniz kadar cihazda kullanabiliyorsunuz ki bu ücretsiz bir yazılım için cömert bir özellik.

Windscribe, ücretsiz kullanıcıların kullanabileceği sunucular konusunda da oldukça cömert. Tam 11 ülkede 14 lokasyon ile hem Proton VPN hem de PrivadoVPN’den daha geniş bir menzile sahip. Hızlar açısından, 240Mbps civarına çıkabildiğini gördük. Bu, en iyi iki sağlayıcımız kadar iyi değil ancak Türkiye’de zaten bu seviyelerde hızlar da pek yaygın değil.

Windscribe’ın arayüzü oldukça sıkışık, karmaşık ve ayarları bulmak zor ancak, önerilen ayarlara bağlı kalırsanız ve yalnızca açıp kapatırsanız (veya yalnızca kullanıcı arayüzüne alışırsanız), mükemmel şekilde işinize yaracak bir program. Yine de yukarıdaki olumlu özellikleri yüzünden ücretsiz VPN önerisi listemize eklemek istedik.

4) Atlas VPN

Ücretsiz VPN Programları

Saygıdeğer bir firma olan NordVPN tarafından yeni satın alınan Atlas VPN incelememizde sağlayıcının iyi bir seçim olduğunu gördük; aynı şey ücretsiz VPN programı için de geçerli. Ayda 10 GB’lık makul bir veri sınırı ile ek gizlilik ve coğrafi olarak engellenen web sitelerine erişmek için konumunuzu değiştirmek için kullanışlı küçük bir araç.

Bir dizi 3 sunucu ile çok fazla dünya gezintisi yapmayacaksınız ancak geçinmek için yeterli ve gizlilik hayranları, indirmek veya bağlanmak için bir e-posta girmeniz gerekmediğinden etkilenecek. Ayrıca testlerimizde, yaklaşık 320Mbps hız sağlayabildiğini gördük, bu da ücretsiz bir VPN programları oldukça iyi bir hız.

Genel olarak, özellikle veri sınırları ve kısıtlı bir sunucu aralığı sizi rahatsız etmiyorsa, Atlas VPN dikkate değer bir yazılım.

5) Hide.me

Ücretsiz VPN Programları

Son inceleme turumuzda, Hide.me göze çarpan bir sağlayıcıydı ve henüz büyük ücretsiz VPN programları ile tam olarak bir yarış içerisine giremese de, bir hizmet olarak oldukça gelişti ve özellikle ücretsiz bir VPN olarak dikkate alınmaya değer bir yazılım. Özellikle yasaklı sitelere giriş konusunda hızlı ve başarılı.

Özellikler ve ayarlarla uğraşmayı sevenler için mükemmel olan Hide.me Free, tümü ücretsiz kullanıcılara sunulan tonlarca özelleştirilebilir özellik sunuyor. Buna bir öldürme anahtarı, yeniden sıralanabilen sunucular için bir favoriler listesi, bölünmüş tünelleme, gizlilik muhafızı ve bir dizi protokol gibi birçok profesyonel ayar seçeneği dahil.

Takdir etmediğimiz tek şey, ücretsiz sürümün WireGuard protokolü desteğini kaldırması. Hide.me’nin ücretsiz sürümde bir ton derinlemesine özelliğini koruduğunu görünce, yeni nesil protokolü kaldırmak garip bir karar gibi geldi bize. Bunun VPN’in performansına zarar verdiği açık; testlerimizde yalnızca 25 Mbps civarında hız alabildik.

6) Hotspot Shield Basic

Ücretsiz VPN Programları

Ücretsiz VPN programları listemizin son ismi olan Hotspot Shield, artık en iyilerinden biri olmasa da, yine de iyi bir ürün. Bununla birlikte, ücretsiz VPN kısmı son yıllarda geride kaldı ve rekabetin yoğunlaştığı bu alanda önemsiz bir seçim haline geldi. Bununla birlikte, Temmuz 2022 itibariyle Hotspot Shield Basic, büyük bir artı nokta olan sınırsız veri (Proton VPN ile birlikte) sunan tek ücretsiz hizmet.

Ne yazık ki, Hotspot’un dikkat çekici tek noktası bu. Yalnızca tek bir ABD sunucusu ile sınırlısınız. PrivadoVPN ve Windscribe’ın cömert teklifleriyle karşılaştırıldığında bu kesinlikle çok kötü ve 230Mbps’lik hızlar kötü olmasa da, sınıfında lider değil.

Uygulamalar, kullanılabilirlik açısından da oldukça müdahaleci. Mobil istemciler bağlantıda reklam gösteriyor ve Mac uygulaması reklam göstermese de bağlantı ve bağlantı kesilmesi durumunda Hotspot Shield web sitesini açmakta ısrar ediyor. Genel olarak, Hotspot Shield oldukça yetenekli bir ücretsiz VPN ancak işin gerçeği şu anda çok daha kapsamlı, esnek ve güvenli seçenekler de mevcut.

Bu yazılım ile birlikte ücretsiz VPN programları listemizin de sonuna geldik. Yukarıdaki tüm programları tamamen ücretsiz bir şekilde, yasaklı sitelere giriş de dahil istediğiniz gizlilik için kullanabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.