Tiktok, Resmi Discord Sunucusu Açtı

TikTok, kendisini başka yollarla daha erişilebilir kılmak ve üyelerinin daha fazla iletişim kurmasını ve paylaşmasını sağlamak için bir Discord sunucusu açtı.

TikTok‘u insanların hayatlarına kolayca sığdıran çok şey var. Sevimli ve iç ısıtan anlardan tuhaf anlara kadar her an paylaşılabilen ve deneyimlenebilen kompakt videolar platform içerisinde mevcut. Bütün bunların hepsi bir araya geldiğinde uygulamanın popülaritesi inanılmaz derecede arttı.

Pek çok uygulama gelir ve gider, popülerliği tahmin etmek zor; Bu nedenle TikTok’un bir sosyal medya olarak patlaması birçokları için büyük bir beklenmedik olay oldu. Herhangi bir markanın itibarını daha da artırmak için deneyebileceği bir şey varsa, o da sinerji oluşturmak. Birçokları için bu sadece trend peşinde koşan bir reklam kampanyasıdır ancak şirket çok daha farklı şeyler yaptı.

Tiktok Resmi Discord Sunucusu Açıldı

Tiktok

Kısa bir tanıtımın ardından TikTok resmi olarak bir Discord sunucusu kurdu. Evet bir uygulama, başka bir uygulamada bir sunucu açtı. Discord, piyasaya sürülmesinden bu yana oyuncular arasında en popüler uzaktan iletişim araçlarından biri oldu, popülaritesi ve özellik listesi yalnızca kullanım kolaylığıyla birlikte büyüdü. Oyun kümeleri dışındaki birçok grup, onu başka amaçlar için kullanmaya başladı. Bugün ise şirket, Discord’un kendi ihtiyaçlarına hizmet edeceğini düşündü.

Yetişkin içeriğinin tüm sunucularda olmasa da çoğunda yasaklanması gibi belirli kısıtlamalarla birlikte, insanların tek tek çektiği videoları paylaşmaları için elbette bir oda açıldı. Ayrıca insanların sadece sohbet edebileceği bir oda da mevcut. Hatta Discord’un reklamının yapıldığı bir oyun odası bile var ve şirket oyun sahnesine daha fazla girmek istediğinden bu kesinlikle mantıklı bir adım.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol