Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

TikTok’a Otomatik Altyazı Özelliği Eklendi (Türkçe)

Altyazıları kullanabilmek için artık içerik üreticilerinin altyazıları etkinleştirmesini beklemeniz gerekmeyecek. TikTok, daha fazla kullanıcının uygulamadaki en son trend kliplerle etkileşime girmesine yardımcı olmak için bir dizi yeni çeviri ve altyazı aracıyla iyileştirilmiş erişilebilirlik yoluyla erişimini daha da genişletti.

İlk olarak, uygulama otomatik altyazı ekleyerek kliplerinize metin açıklamaları eklemenin başka bir yolunu daha platforma ekledi. Aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi, TikTok’un otomatik altyazıları ekranın sol alt tarafında görünecek ve özellikle sesin kapalı olduğu ortamlarda izleme deneyimine önemli bir bağlam katacak. Bu, işitme sorunlarınız varsa veya gürültülü bir ortamdaysanız çok işe yarayan bir özellik olacak.

TikTok’ta Türkçe Otomatik Altyazı da Mevcut

TikTok

TikTok, geçen yıl otomatik altyazıların bir varyasyonunu ekledi ve bu yeni güncelleme, içerik oluşturucuların kliplerinin üzerine yerleştirilmiş altyazılar sağlamasını daha da kolaylaştırdı. Uygulama ayrıca, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıların daha fazla kliple etkileşim kurmasına yardımcı olabilecek altyazılar ve açıklamalar için yeni çevirileri de sürekli olarak ekledi.

Artık klipleriniz içinde çevrilmiş altyazı metni sağlayabileceksiniz. Dolayısıyla, yeni pazarlara ulaşmak veya farklı kitlelerle bağlantı kurmak istiyorsanız, performansınızı en üst düzeye çıkarmak için göz önünde bulundurmanız gereken daha fazla seçenek olacak. Son olarak uygulama, ana dili İngilizce olmayanlar için daha fazla bağlam sağlamak için metin tabanlı çıkartmalar ve video içi yazılar için çeviriler de ekleyeceğini açıkladı.

TikTok’un yeni çeviri araçlarının her ikisi de başlangıçta İngilizce, Portekizce, Almanca, Endonezyaca, İtalyanca, Korece, Mandarin, İspanyolca ve Türkçe‘yi destekleyecek, bu nedenle tamamen yeni ve küresel trendleri ateşleyebilecek bir dizi çeviri seçeneği şimdiden mevcut.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.