Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

TikTok İnternet Bağlantısı Yok Hatası Çözümü Nedir? – 2023

İnternete bağlısınız ve TikTok internet yok hatası ile mi karşılaşıyorsunuz? İzlemeniz gereken kesin çözüm yöntemlerini anlatıyoruz.

İnternetiniz açık olmasına rağmen TikTok internet bağlantısı yok hatası alıyorsanız, bu can sıkıcı sorunu çözmek için izlemeniz gereken adımları sizlere aktaracağız. Aniden hayatımıza giren ve kısa biçimli video formatını tüm sosyal medya platformlarında yaygınlaştıran TikTok, birçoğumuz için vazgeçilmez bir uygulama haline geldi. Öyle ki, birçok insana kazanç kapısı bile oldu ve olmaya da devam ediyor.

Hal böyle olunca, kimimizin eğlence aracı kimimizin de ekmek kapısı olan bu platforma ulaşamamak bir hayli can sıkıcı oluyor. Tüm arkadaşlarınızla aynı anda TikTok bağlantı yok sorunu yaşıyorsanız, sorunun sunucu kaynaklı olduğunu ve biraz bekledikten sonra düzeleceğini baştan belirtelim. Sorunu yaşayan tek kişi sizseniz veya sorun saatlerce düzelmiyorsa, bazı çözüm yöntemleri deneme vaktiniz gelmiş demektir.

TikTok İnternet Bağlantısı Yok Hatası Çözümleri

TikTok internet bağlantısı yok hatası iPhone’larda çok sık görülse de, bazen Android telefonlarda da karşımıza çıkabiliyor. İnternet bağlantınızda bir sorun olmadığından eminseniz ve yalnızca TikTok’a bağlanmakta sorun yaşıyorsanız, aşağıdaki çözüm yöntemlerini sırasıyla takip edin. İşte bağlantı sorununu giderecek çözüm yöntemleri:

TikTok Sunucularını Kontrol Edin

TikTok İnternet Bağlantısı Yok Hatası Çözümü Nedir? - 2023

Öncelikle, sorunun sunucu kaynaklı değil de sizden kaynaklı olduğundan emin olalım. Sorunun kaynağını tespit etmek için DownDetector‘a giderek diğer kullanıcıların da bu sorundan muzdarip olup olmadığına bir göz atın. Burada birçok kırmızı uyarı görüyorsanız, sorunu bekleyerek çözebilirsiniz. Sorun siz de değil, sunuculardadır.

Ayrıca, olası sorunlarla ilgili güncellemeler için @TikTokSupport‘u kontrol edebilirsiniz. Bilinen bir sorun varsa, bu hesaptan öğrenebilir ve sorunun çözümü için bekleyebilirsiniz.

TikTok’u Yeniden Başlatın

TikToku Yeniden Baslatin

Türkler olarak bir şeyi kapatıp açarak birçok sorunu çözebiliyoruz. Bir şey çalışmıyorsa, aç kapa yaparak sorunları çözdüğümüz bu yöntem, herhangi bir sosyal medya için de geçerli. TikTok internet yok hatası aldığınız an, öncelikle uygulamayı kapatıp açın. Bu hamle, uygulamanın ağ bağlantısını yenileyecek ve hatayı düzeltmek için gereken basit süreç otomatik olarak gerçekleşecek.

TikTok ağ bağlantısı yok sorunuyla karşılaştığınızda, iPhone’larda uygulamayı kapatıp açın. Ayrıca Android cihazınızda Ayarlar > Uygulamalar > TikTok > Durdurmaya zorla > Tamam‘a giderek de zorla durdurabilirsiniz. Böylelikle uygulamaya bir reset atmış olursunuz. Şimdi uygulamayı yeniden açarak ağ bağlantısını kontrol edin.

Telefonunuzu Kapatıp Açın

Kapa Ac

Kapat aç numarasıyla devam ediyoruz. Daha uğraştırıcı sorunlara geçmeden önce, TikTok internet hatasını düzeltmek için telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz. Telefonunuzu eniden başlatmak, birçok sorunun en kesin çözümü olacaktır. Ağ bağlantınız tamamen yenileceğini için internetle ilgili birçok sorun da ortadan kalkacak.

TikTok’un Önbelleğini ve Verilerini Temizleyin

TikTokun Onbellegini ve Verilerini Temizleyin

TikTok’un internet sorunlarının tümünü önbelleği temizleyerek de çözebilirsiniz. Uygulamaların tümü düzenli olarak önbellek ve veri toplayarak uygulamanın performansını artırmaya çalışır ancak bu verilerin zamanla bozulması ve sorunlara yol açması mümkün. Önbelleği temizleyerek bu hatadan kurtulabilirsiniz.

Android telefonlarda önbellek ve veri temizleme:

 • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.
 • Ayarlar’dan Depolama bölümüne giriş yapın.
 • Ardından Uygulamalar bölümünden TikTok‘a tıklayın.
 • Önbelleği Temizle ve ardından Verileri Temizle seçeneklerine dokunun.

iPhone telefonlarda önbellek ve veri temizleme:

 • Ana ekranınızda veya Uygulama Kitaplığı’nda TikTok uygulama simgesini bulun.
 • Bir menü görünene veya tüm uygulamalar sallanmaya başlayana kadar parmağınızı TikTok simgesine basılı tutun.
 • Uygulamayı Kaldır‘a veya simgenin sol üst köşesindeki eksi işaretine basın.
 • İstendiğinde uygulamayı silmek istediğinizi onaylayın.
 • TikTok’u yeniden yükleyin ve hesabınıza tekrar giriş yapın.

Kısa Süreliğine VPN Kullanın

Kisa Sureligine VPN Kullanin

Alternatif olarak, Türkiye sunucuları veya şehrinize özel bir problem var ise kısa süreliğine VPN de kullanabilirsiniz. VPN ile başka bir ülkeden bağlanıyormuş gibi gözükerek böyle sorunların üstesinden gelebilirsiniz. Bölgenize özel TikTok internet bağlantısı yok hatası alıyorsanız, sorunu bu şekilde çözebilirsiniz.

Zaten VPN kullanıyorsanız, VPN’i kapatarak TikTok’a giriş yapmayı deneyerek de sorunun çözülüp çözülmediğine bir göz atmayı unutmayın.

TikTok ile İletişime Geçin

TikTok ile Iletisime Gecin

Bu çözümlerden hiçbiri işe yaramazsa, son durağınız direkt olarak TikTok Destek ekibi olmalı. Resmi web sitesindeki Yardım Merkezi aracılığıyla Sorun Bildir sayfası üzerinden ekiple doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

TikTok internet bağlantısı yok hatası yaşamanız durumunda uygulayabileceğiniz kesin çözüm yöntemlerinin tümünü sıraladık. Bu çözümler ile sonuca varamıyorsanız, kendi internet sağlayıcınızla konuşup durumu bildirmeniz veya modeminizi resetlemeniz gerekebilir. TikTok ile ilgili hazırladığımız diğer makalelerimize de göz atabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

İlgili Yazılar

TikTok Video Oynatılamıyor Hatası Nasıl Çözülür?

TikTok Yüksek Kalite Video Yüklemenin En Kolay Yolları

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.