Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

TikTok Yüksek Kalite Video Yüklemenin En Kolay Yolları

TikTok'a yüksek kaliteli video yükleme yöntemlerini anlatıyoruz ve video kalitenizi arttırmanız için uygulayabileceğiniz pratik yollara değiniyoruz.

TikTok yüksek kalite video yükleme konusu son zamanlarda fazlaca aranır oldu çünkü platform şu anda hızlı büyüme ve popüler olma için en iyi sosyal medya platformlarından biri haline geldi. Platform büyümek için harika olsa da, videolarınız TikTok’a yüklendiğinde kalitenin yüklemeden önce telefonunuzda veya bilgisayarınızda göründüğünden çok daha kötü olduğunu fark etmiş olabilirsiniz.

Muhtemelen başkalarının videolarının sizinkinden nasıl daha kaliteli göründüğünü merak ediyorsunuzdur. Bu içeriğimizde, TikTok video kalitesi ayarlama ile ilgili bilmeniz gereken tüm detaylara değiniyoruz. Aşağıda anlattığımız yöntemleri kullanarak takipçilerinize en yüksek kaliteden video sunabilirsiniz. Videolarınızı profilinize yüklemeden ayarlama yapmak çok önemli.

Bu arada, TikTok 4k video yükleme de oldukça merak edilen konular arasında yer alıyor. Videonuzu 4K çözünürlükte kaydettiyseniz, uygulamanın mümkün olan en yüksek çözünürlük desteğinin 1080p olduğunu belirtelim, bu nedenle videonuz 4K çözünürlükte çekilirse, onu 1080p’ye ölçeklendirecek. Bunun yerine, bu ölçeklendirmeyi sizin yapmanız daha iyi bir kaliteyle sonuçlanacaktır.

TikTok Yüksek Kalite Video Yükleme Yolları

TikTok Yüksek Kalite Video Yüklemenin En Kolay Yolları

Sunucu masraflarını azaltmak isteyen her şirket gibi TikTok, yüklemek istediğiniz videoyu sıkıştırır. Bu işlem, dosya boyutunu küçülterek paradan tasarruf etmelerini sağlar ancak videonun kalitesini de biraz düşürür. Neyse ki, TikTok video kalitesi artırma yöntemlerimizi kullanarak istediğiniz kalitede videolar yüklemeniz mümkün.

TikTok‘ta mümkün olan en iyi kaliteyi elde etmek istiyorsanız, öncelikle videoyu çekmeden çok daha önce hazırlıklara başlamanız gerekecek. İster kamera ister iPhone kullanıyor olun, mümkün olan en iyi kalitede kayıt yapmanızı öneriyoruz. Mümkünse, videolarınızı 4K kaydetmeniz gerek. Çoğu modern kamera ve ileri teknoloji akıllı telefon için 4K kayıt yapabilirsiniz.

Yöntem 1 – Videolarınızı 4K Kaydedin

Yontem 1 Videolarinizi 4K Kaydedin

Mümkünse kameranızı veya telefonunuzu 4k 30FPS’de kayıt yapacak şekilde ayarlayın. Bu sayede, videolar üzerinde düzenleme veya ölçeklendirme kalitede kaybını en düşük oranda tutabilirsiniz. Kayıt cihazınız ile 4K çözünürlük kullanmak, 1080p çözünürlükteki bir video çalışırken herhangi bir kalite kaybı yaşamadan çekimler yapmanızı sağlayacak.

Özetle, TikTok 4k video yükleme yerine 4K video çekimi yapmanız ve daha sonra aşağıda anlattığımız şekilde 1080p olarak çözünürlük düşürmeniz, yani sıkıştırmayı kendiniz yapmanız çok daha mantıklı bir yöntem. Böylelikle, TikTok yüksek kalite video yüklemeye izin vermese de, siz olabildiğince yüksek kalitede bir video yüklemiş olacaksınız.

Yöntem 2 – Videonuzu 1080p Çözünürlüğe Düşürün

Yontem 2 Videonuzu 1080p Cozunurluge Dusurun

Videolarınızı düzenleme yazılımınızda düzenlerken, 1080p çözünürlüğe düşüreceğiniz 4k çekimlerinizle çalışacaksınız. Videonuzu düzenlemeyi bitirdiğinizde, çekimi 1080p olarak kaydedin. Videoyu 4K çözünürlük kullanarak oluşturduysanız ve cihazınıza da öyle kaydettiyseniz, videonuz TikTok’a yüklenirken büyük ölçüde sıkıştırılır ancak videonuzu 1080p olarak kaydederseniz, TikTok çok fazla sıkıştırma kullanmaz ve genel olarak çok daha kaliteli bir video elde edersiniz.

Özetle, TikTok yüksek kalite video yükleme yerine yüksek kalite video çektikten sonra videoyu kendiniz ölçeklendirerek çok daha iyi sonuçlar ortaya çıkarabilirsiniz. Bu yüzden, 4K çekim yapın ancak videonuzu 4K yüklemeye çalışmayın. Platforma video yüklerken, videonuzu ölçeklendirdiğinizden mutlaka ama mutlaka emin olun.

Yöntem 3 – Tiktok’ta Yüksek Kaliteli Ayarı Seçin

Yontem 3 Tiktokta Yuksek Kaliteli Ayari Secin

Yukarıda anlattığımız video çekim aşamalarını bitirdikten sonra, TikTok yüksek kalite video yükleme adımlarına geçelim. Videonuzu yüklerken, kolayca gözden kaçırabileceğiniz bir seçenek olduğunu sizlere göstereceğiz. Varsayılan olarak platform, daha önce de belirttiğimiz gibi paradan tasarruf etmek istedikleri için görüntüleri en yüksek kalitede yüklemez.

Varsayılan olarak daha düşük kaliteye sahip olsa da, videomuzun yüksek kalitede yüklenmesini manuel olarak seçebiliriz. TikTok video kalitesi arttırma adımları için aşağıdakileri yapmanız yeterli:

 • TikTok’u açın ve ‘Video Yükleme’ seçeneğine tıklayın
 • Telefonunuzun galerisinden yüklemek istediğiniz videoyu seçin.
 • Videonuza istediğiniz herhangi bir metni veya efekti ekleyin.
 • İleri’ye tıklayarak bir sonraki aşamaya geçin.
 • Bu sayfada aşağı doğru kaydırın ve “Yüksek kaliteli yüklemelere izin ver“in seçili olduğundan emin olun.
 • Videonuzu mümkün olan en yüksek kalitede yüklemek için ‘Paylaş’a tıklayın.

TikTok 4K Video Yükleme

TikTok 4K Video Yukleme

TikTok’ta 4K video çekmek veya yüklemek mümkün değil. Platforma en fazla 1080p çözünürlükte video yükleyebilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi 4K çekimleriniz platforma yükleyebilirsiniz ancak otomatik olarak 1080p’ye ölçeklenecek.

Bu sıkıştırma, videonun 1080p’de çekimden daha kötü görünmesine neden olacağı için TikTok yüksek kalite video yüklemek için yöntem 2 de anlattığımız videonuzu kendiniz sıkıştırma yolunu kullanın.

TikTok HD Video Yükleme

TikTok HD Video Yukleme

HD çekim yapsanız bile artık videolarınızı mümkün olan en yüksek kalitede TikTok’a yükleyebilirsiniz. Yukarıdaki adımları kullanmak, TikTok’un sıkıştırmayacağı ve aynı zamanda inanılmaz kaliteye sahip olacağı oldukça küçük bir dosya boyutuna sahip olmanızı sağlayacak.

İster oyun içeriği yüklüyor, ister harika sinematik seyahat görüntüleri yüklüyor olun, artık izleyicilerinize tam olarak görmelerini istediğiniz şeyi gösterebilirsiniz. Yukarıdaki yöntemler ile TikTok yüksek kalite video yükleme artık sizin için çocuk oyuncağı olacak.

Kaliteli videolar ile takipçilerinizi etkileyebileceğiniz için TikTok Keşfet Saatleri içeriğimizden video yükleme zamanlarına göz atabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.