Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

TikTok, İnternetteki En Popüler Site Olarak Google’ı Geçti

TikTok, 2021'in son aylarında en popüler web sitesi alanı olarak Google'ı geçerek imkansızı başarmış görünüyor.

Son zamanların en çok kullanılan sosyal medya platformu TikTok, dünyanın önde gelen teknoloji ve internet şirketlerinden Google’ı geçti. 

Bir alan adı olarak Google’ın uzun zamandır diğerlerinden daha popüler olması şaşırtıcı değil. Fakat 2021’in sonlarından itibaren bu durum değişti. Kısa, eğlenceli videolar için oluşturulmuş bir uygulama olan TikTok, Google’ı geride bıraktı. Platform artık internette en üst sıradaki alan adı olarak adını altın harflerle yazdırmayı başardı.

TikTok Google’ı Geçmeyi Başardı!

TikTok

Cloudflare’ın raporuna göre popüler sosyal medya platformu Google’ı geçmeyi başardı. Google 2020’ye hükmetmiş olsa da 2021’in tamamen farklı platformun olduğu gözlerden kaçmıyor. Sosyal medya platformu popülerliğini 17 Şubat’tan sonra kazandı, ardından mart ve mayıs aylarında yükselmeye devam etti. Ağustos ayına gelindiğinde TikTok, Google’a karşı kaybettiğinden daha fazla popülarite kazanıyordu; bu kasım ayı boyunca ve özellikle aralık ayında güçlü bir şekilde devam etti.

Cloudflare’ın 2020’nin sonu için hazırladığı benzer bir rapor, TikTok’un zirveye tırmanması ile beraber ne kadar büyümüş olduğunu gösteriyor. 2020’nin sonlarında platform, en popüler yedinci alan olarak izlendi. Amazon’un altına ve YouTube’un üstüne yerleştirildi. O zamanlar Facebook, Google’ı nadiren geçse de en popüler ikinci alan olarak Google’ın altında yer aldı. TikTok, kasım 2020’den önce bir süreliğine yükselişe geçmiş olsa da, Şubat ayına kadar gerçekten yükselmedi, ardından mayıs ve temmuz aylarında düşüşler ve ardından ek dalgalanmalar geldi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.