TIDAL Abonelik Paketlerinde Değişikliğe Gitti

Sunduğu yüksek kaliteli müzik parçaları ile adından söz ettiren TIDAL ücretsiz abonelik servisini kullanıma sundu.

Ülkemizde resmi olarak bulunmayan ancak bazı Türk kullanıcıların çeşitli yollarla kullanmaya devam ettiği TIDAL servisi sunduğu yüksek kaliteli müzik parçaları ile öne çıkıyor.

TIDAL tarafından yapılan son açıklama ise tüm kullanıcıları memnun edecek gibi duruyor. Yapılan duyuru ile birlikte TIDAL abonelik paketlerinde değişikliğe gitti ve ücretsiz abonelik servisi başlattı.

TIDAL Abonelik Paketleri

TIDAL Abonelik Paketleri Değişti

Geçtiğimiz aylarda Türkiye pazarından çekildiğini açıklayan TIDAL, yaptığı son açıklama ile yeniden yapılanmaya gittiğini açıkladı. TIDAL yeniden yapılanma kapsamında kullanıcılarına ücretsiz paket sunmaya başladı. Bu paket sayesinde kullanıcılar TIDAL arşivindeki müzikleri maksimum 160 kbps AAC kalitede dinleyebiliyor. Servisin şimdilik az da olsa reklam destekli olduğunu belirtelim.

TIDAL abonelik paketlerinde yaptığı bir diğer değişiklik ise serviste daha önce “Premium” olarak geçen ve 10 dolar karşılığında satın alınabilen plan “HiFi” olarak güncellendi. Kullanıcılar bu paketi satın aldıklarında 1411 kbps FLAC kalitesinde müzik dinleyebiliyor.

tidal abonelik paketlerinde degisiklige gitti 3

Servis son olarak aylık 20 dolarlık yeni paketini de duyurdu. Sunulan paket “Hifi Plus” ismiyle pazarlanırken, kullanıcılar burada sunulan en yüksek kaliteyi olan 9216 kbps kalitesinde müzik dinleyebiliyor. Bu paketin Sony 360 Audio, Dolby Atmos ve MQA desteği de bulunuyor. Sunulan bu paketin Odyofillere hitap ettiğini söyleyebiliriz.

TIDAL abonelik paketlerinde değişiklik yaparak, servisin daha fazla kullanıcı tarafından kullanılmasını amaçlıyor. Servis Türkiye pazarında öne çıkamadığı için 14/10/2021 tarihinde Türkiye’den çekildiğini açıklamıştı.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol