Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Threads Uygulaması 175 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Meta eski adıyla Facebook tarafından kullanıcılara sunulan en yeni sosyal medya uygulaması Threads birinci yıldönümüne ulaştı.

Meta eski adıyla Facebook tarafından kullanıcılara sunulan en yeni sosyal medya uygulaması Threads birinci yıldönümüne ulaştı. Şirketin CEO’su Mark Zuckerberg geçtiğimiz günlerde uygulamanın 175 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olduğunu açıkladı. Bu sayı şu anda gerçekten de yüksek bir rakama denk geliyor. Ancak platform ülkemizde pek rağbet görmüyor.

Twitter olarak bilinen X‘e rakip bir uygulama olarak karşımıza çıkan Threads, 5 Temmuz 2023 tarihinde piyasadaki yerini aldı. Milyarder Elon Muskın Twitter platformunu almasından sonra Meta şirketi bu uygulama ile karşı bir adım attı. İlk etapta popülerliğini kısa sürede arttırsa da ilerleyen süreçte bu hızı yavaşladı.

Threads Yeni Kullanıcıları Çekmekte Zorlanıyor

Threads, bildiğiniz üzere popüler bir uygulama olan Instagram‘a bağlı şekilde çalışıyor. Bu sayede kullanıcılar profillerine kolayca oluşturabiliyor ve istedikleri gibi paylaşım yapabiliyor. Açıklanan ve ortaya çıkan detaylara göre uygulamanın çıkış yapması ile bir haftadan kısa bir sürede 100 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda. Ancak bazı kullanıcılar uygulamayı kullanmaktan çoktan vazgeçti.

threads logo featured 1

Aylık ortalama kullanıcı sayısı, uygulamanın popülerliği hakkında bizlere sınırlı bir detay sunuyor. Dolayısıyla şu anda günlük aktif kullanıcı sayısı ve kullanıcı başına harcanan ortalama süre gibi önemli istatistiklere sahip değiliz. Pazar istatistik firması Sensor Tower, Threads’in uluslararası genişleme ve yeni özellikler sayesinde kullanıcı sayısını artırmış olsa da platformun etkileşimi artırmada zorluk çektiğini belirtiyor.

Sensor Tower verilerine göre, geçtiğimiz ay kullanıcılar uygulamada günde ortalama üç kez oturum açtı ve yedi dakika geçirdi. Bu oran, geçen yılın Temmuz ayına göre sırasıyla yaklaşık %79’luk bir düşüşü temsil ediyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.