The Witcher: Monster Slayer Şimdiden 500 Bin Dolar Kazandı

Sensor Tower'ın tahminlerine göre The Witcher: Monster Slayer, çıkışından itibaren bir hafta içinde 500 bin doların üzerinde bir gelir elde etti ve en az bir milyon kez indirildi. Yaratıcılar oyunun popülerliğini korumayı başarabilecek mi?

The Witcher: Monster Slayer‘ın başarısı hız kesmedi. Dün, Spokko’nun mobil oyununun yalnızca Google Play mağazasında bir milyon kez indirildiğini öğrenmiştik. Pocketgamer tarafından sağlanan web analitiği şirketi Sensor Tower’ın tahminlerine göre oyun, piyasaya sürüldükten sadece bir hafta sonra 534 bin dolar gelir elde etti. Oyun en çok Polonya’da indirildi, ancak ABD’li kullanıcılar en çok para harcayan kesim oldu.

Başlangıçta oyun, özellikle sunucuların işleyişi ile ilgili çeşitli teknik sorunlarla boğuşuyordu. Kullanıcılar oyuna katılamamış ve uzun teknik aralar ortaya çıkmıştı. Geliştirici ekip, hatalarla çabucak ilgilendi ve şimdi Monster Slayer güzel izlenimler bırakmaya başladı.

The Witcher: Monster Slayer

The Witcher: Monster Slayer, Minecraft’tan Daha Başarılı

Kısa süre önce sunucuları süresiz olarak kapatılan bir mobil oyun olan Minecraft Earth‘ün de artırılmış gerçekliğe dayandığını ve bir yıldan fazla bir sürede, The Witcher: Monster Slayer‘ın elde ettiği başarıya yaklaşamadığını hatırlatalım. Tabii asıl rakip olan Pokemon GO‘nun elde ettiği sonuçlar hala çok ileride. Niantic’in oyunu ilk haftada 10 milyondan fazla indirildi. Şimdi Spokko için en önemli görev, oyunun popülerliğini korumak. Başarılı olup olmayacaklarını yakın gelecekte göreceğiz.

Şimdilik oyun başarılı oldu ve oyuncular tarafından beğenildi. Şu anda oyunun ortalama puanı 38.500 kişiye göre 4.2/5 olarak belirlendi.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol