Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Witcher 5. Sezon ile Ekranlara Veda Edecek

Dijital yayın platformu Netflix, The Witcher 5. sezonu duyurdu. Sevilen fantezi dizisi bu sezon ile birlikte ekrandaki macerasını noktalayacak.

Andrzej Sapkowski’nin aynı adlı kitap serisinden uyarlanan The Witcher dizisi, 2019 yılından bu yana evlerimize konuk oluyor. Senaryosu Lauren Schmidt Hissrich tarafından yazılan fantezi drama türündeki yapım, aradan geçen sürede Netflix efsanelerinden birine dönüştü. Kitap ve oyun serilerinin ardından bu kez de dizisi ile unutulmazlar arasına giren The Witcher, beşinci sezonu ile hikayesini noktalayacak.

Efsane dizinin bir sezon daha sürecek olması hayranları için güzel bir gelişme olsa da, bunun aynı zamanda final niteliği taşıması buruk bir sevinç yarattı. Netflix tarafından yapılan açıklamada, dördüncü sezonunun çekimlerine İngiltere’de başlandığı belirtildi. Bilindiği üzere ilk üç sezonda Geralt of Rivia karakterine hayat veren Henry Cavill, kılıcını ve madalyonunu Liam Hemsworth‘a devretmişti.

Ünlü yıldız, dördüncü sezon ile arka arkaya çekilecek olan final sezonunda Geralt’ı oynamaya devam edecek, ancak bundan sonra dizi sona erecek. Netflix, dördüncü ve beşinci sezonun The Witcher serisindeki son üç kitap olan Baptism of Fire, The Tower of the Swallow ve Lady of the Lake‘i kapsayacağını açıkladı.

Dizi uyarlamasının yaratıcısı ve yürütücü yapımcısı Lauren Schmidt Hissrich, “Liam Hemsworth’un Rivia Geralt’ı canlandıracağı heyecan verici yeni eklemeler de dahil olmak üzere sondan bir önceki The Witcher sezonumuzu yıldız bir oyuncu kadrosu ile çekmeye başladığımız için gurur duyuyoruz. Andrzej Sapkowski’nin kitaplarını destansı ve tatmin edici bir sonuca ulaştırabildiğimiz için çok mutluyuz” dedi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.