Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Witcher 3 Resmi Mod Aracı RedKit Kullanıcılara Sunuldu

21 Mayıs güncellemesi olarak karşımıza çıkan yeni yama, resmi mod geliştirme aracı REDkit programını oyuna dahil ediyor.

CD Projekt RED tarafından biz oyun severlere sunulan açık dünya aksiyon macera oyunu The Witcher 3: Wild Hunt ve The Witcher 3 Next-Gen için yeni bir güncelleme yayınlandı. 21 Mayıs güncellemesi olarak karşımıza çıkan yeni yama, resmi mod geliştirme aracı REDkit programını oyuna dahil ediyor.

Daha fazla detaya girecek olursak geliştirici ekibin belirttiğine göre bu son güncelleme, The Witcher 3’teki mod deneyimini daha da geliştirmeyi hedefliyor. Bir dizi değişiklikle beraber sunulmak istenen yama, REDkit’in çıkışına destek sağlıyor. Bu araç sayesinde oyun için daha detaylı modlar geliştirebilir ve aynı zamanda yeni karakterler oluşturabilirsiniz.

The Witcher 3 İçin Artık DLC Modları Gelebilir

Eklenen destekler sadece bunlarla sınırlı kalmıyor. Aynı zamanda REDkit aracı ile beraber Steam Workshop tarafına da çeşitli destekler ekleniyor. Bunun dışında ek paket tarzı modları mevcut program sayesinde geliştirebiliyor ve kullanıcılara sunabiliyorsunuz. Bu program oyunun motorunu temel alan kapsamlı bir paket geliştirme sistemini bünyesinde barındırıyor. Bu da resmi olarak geliştiricilerin elindeki imkanları kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

thewitcher3redkitmodeditoru scal

Örneğin PC tarafında yer alan mod geliştiricileri oyuna yeni dokular, komut dosyaları, görevler, animasyonlar ve çok daha fazlasını bu sayede oluşturabilecek. Yani teoride daha fazla DLC boyutlu fan yapımı genişletme içeriklerinin bizlere sunulacağını söyleyebiliriz.

Bildiğiniz üzere The Witcher 3, 9 yıl önce çıkışını gerçekleştirdi ve yeni nesil güncellemesi sayesinde hala güzel görünen bir yapıya sahip. Ancak oyunu oynadıktan sonra animasyon sisteminin eski bir yapıya sahip olduğunu görebilirsiniz. Oyuncu topluluğu tarafından belirtilenlere göre, ilk elden geçirilmesi gereken mekaniğin animasyon sistemi olduğu öne çıkıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.