Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Finals, İki Haftadan Kısa Sürede 10 Milyon Oyuncuya Ulaştı

Embark Studios tarafından geliştirilen çevrimiçi FPS oyunu The Finals, iki haftadan kısa bir sürede dünya genelinde 10 milyon oyuncu barajını geçti.

Stockholm merkezli video oyun geliştiricisi Embark Studios’un imzasını taşıyan The Finals, bu ayın başında resmi çıkışını gerçekleştirdi. Oynaması ücretsiz online FPS oyunu, piyasaya sürüldükten sadece iki hafta sonra 10 milyon oyuncuya ulaştı.

Kısa süren bir betanın ardından oyuncularla buluşturulan yapım, şimdiden türün en iddialı örneklerinden biri haline gelmiş gibi görünüyor. The Finals’ın resmi X (Twitter) hesabından yapılan paylaşımda “Lansmandan bu yana arenaya giren 10 milyon yarışmacıya kocaman teşekkür ediyoruz!” ifadeleri kullanıldı.

The Finals Oyuncuların İlgisini Çekmeyi Başardı

Peki, bu oyunun gerçekten 10 milyonluk aktif bir oyuncu tabanına sahip olduğu anlamına mı geliyor? Tam olarak değil zira SteamDB‘ye baktığımızda The Finals’ın son 24 saatte 135 bin eşzamanlı oyuncuya eriştiğini görüyoruz. Embark’ın verdiği sayı, lansmandan bu yana konsol ve PC platformunda hesap oluşturan kullanıcıları kapsıyor.

the finals oyuncu sayısı

Bununla birlikte, sadece Steam istatistikleri bile iki haftadan daha kısa süre önce çıkan bir oyun için oldukça etkileyici. Embark kısa süre önce yayımladığı güncellemede bir dizi yaşam kalitesi iyileştirmesinin yanı sıra, Monaco haritasına mevsime uygun karlı bir görünüm kazandırmıştı.

Kaos ve eğlencenin hükmettiği The Finals, çevresel dinamizmi ve eşsiz yıkım özellikleriyle oynanış özgürlüğünün sınırlarını zorlayan bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Haritalardaki neredeyse her şeyi yıkıp parçalamak mümkün. Bu da, oyuncuların rakiplerini alt etmek için farklı strateji ve taktikler geliştirmesine imkan sağlıyor.

Ücretsiz oynanabilen taktiksel çatışmaya dayalı takım oyunu The Finals’a Steam, Xbox Game Store ve PlayStation Store üzerinden erişebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.