Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Expanse: A Telltale Series Steam’e Geldi

The Walking Dead ve The Wolf Among Us'ın yaratıcılarından büyük beğeni toplayan The Expanse: A Telltale Series bugün Steam'de yayımlandı.

The Expanse: A Telltale Series, piyasaya sürülmesinin ardından geçen birkaç ay ardından nihayet Steam‘e geldi. Oyun şimdilik 235 TL ve bonus altıncı bölümü de içeren Deluxe Edition ise 270 TL ancak bildiğiniz üzere, Valve Türk lirası kullanımını bu akşam bırakacak. Bu sebeple, oyunun MENA USD kullanıp kullanmayacağını bilmemekle birlikte, oyunun 30 USD‘den satıldığını belirtelim. Deluxe sürüm ise 40 USD.

Telltale Games’in elinden çıkan oyun, bu yılın Temmuz ayı itibarıyla bölüm bölüm olmak üzere Epic Games Store’da yayımlandı. Archer’s Paradox, Hunting Grounds, First Ones, Impossible Objects ve Europa’s Folly olmak üzere beş bölüm halinde ikişer hafta ara ile yayımlanan bölümler, Steam’e bir bütün halinde gelecek. Archangel isimli bonus altıncı bölüm ise ayrı olarak satılacak.

The Expanse: A Telltale Series Konsol Sürümleri

The Expanse: A Telltale Series Steam'e Geldi

The Expanse: A Telltale Series, Temmuz ayının sonunda Xbox ve PlayStation konsollarına da geldi. İlginç bir şekilde, oyunun Xbox’ta 71 TL gibi çok komik bir ücretten satıldığının da altını çizelim. Deluxe sürümü ise 85 TL’den kütüphaneye atabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra oyunun PlayStation sürümü ise 449 TL iken Deluxe sürümü ise 539 TL’den satışa sunulmuş durumda.

Oyunun inceleme notları ise oldukça yüksek. Metacritic’te ortalama eleştirmen puanı 100 üzerinden 76 ve OpenCritic’te ise 100 üzerinden 75 olarak belirlenmiş durumda. Oyunun hikayesini ve karakterlerini öve öve bitiremeyen eleştirmenler, oynanış kısmından puan kırıyor. Oynanış mekaniklerinin monotonluğunu görmezden gelirseniz, on numara bir bilim kurgu hikayesi sizleri bekliyor.

The Expanse: A Telltale Series’in aynı isimli diziden uyarlandığını da belirtelim. Oyunda dizinin birkaç sezonunda yer alan Camina Drummer rolünü oynuyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.