Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Callisto Protocol’ün Yapım Süreci Belgesel Oldu

Belgeselin ilk bölümünde, geliştirici ekip, şok edici anlar yaratmaktan, korku filmlerinden ilham almaktan ve Biophage'ların ne kadar korkunç olabileceğinden bahsetti.

Striking Distance Studios’un geliştirdiği The Callisto Protocol’ün geliştirme süreci kısa süre önce tamamlandı ancak oyunun piyasaya sürülmesine hala bir aydan fazla zaman var. Bu arada, hayatta kalma oyununun temeli olan korkunun çeşitli yönlerine odaklanan yeni bir belgesel dizisi “Mastering Horror” çıktı.

Mastering Horror 1. Bölüm, vahşete ve şok edici anlar yaratmak için korku kullanımına odaklandı. Yönetmen Glen Schofield, iki özel korku filmi izlemekten ve bu filmlerdeki ham şiddet tasvirlerinin ona nasıl takılıp kaldığını anlattı. Bu anlamda, aktör Josh Duhamel (oyundaki Jacob Lee), ekibin The Callisto Protocol’de oyuncuları korkutmak için hiçbir fırsatı kaçırmadığını anlattı.

The Callisto Protocol’ün Yapım Süreci

The Callisto Protocol

Özellikle, Biophage’ların tasarımı ve bir insanlık unsuruna sahip olmanın onları çok daha korkunç hale getirmesi söz konusu olduğunda gerçekten izlemenizi tavsiye ettiğim, gayet keyifli ve kısa bir belgesel. Bunun ilk bölüm olduğunu ve aynı oynatma listesi üzerinde yeni bölümlerin yayınlanacağını da bir kez daha hatırlatmış olalım.

The Callisto Protocol 2 Aralık‘ta Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5 ve PC için çıkacak. İlginç bir şekilde, Schofield şimdiden bir devam oyunu planladığını bile belirtti. Bu arada, oyunun sunacağı benzersiz özelliklere bu içeriğimizden ulaşabilirsiniz. Son olarak, Türkçe altyazı desteğiyle yayınlanan son oynanış videosuna ise buradan göz atabilirsiniz.

The Callisto Protocol’ün yapım sürecine göz atabileceğiniz Mastering Horror isimli belgesel serisinin ilk bölümünü aşağıdan izleyebilirsiniz:

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.