Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Callisto Protocol’un Geliştirme Süreci Paylaşıldı

Dead Space'in yaratıcılarından Glen Schofield, yaklaşmakta olan hayatta kalma korku oyunu The Callisto Protocol'ün geliştirilme sürecine değindi.

PUBG evreninde geçecek olan The Callisto Protocol‘un duyurusunu sizlerle paylaşmıştık. PUBG’yi Dead Space’in yaratıcılarının geliştirdiği bir korku oyununa bağlama fikri kulağa garip gelse de yaklaşmakta olan korku oyununun iddia ettiği şey tam olarak bu.

Yönetmen Glen Schofield’e göre, ana seri ile biraz zayıf bağlantı olmasına rağmen geliştirme süreci tamamen sorunsuz. Deneyimli oyun direktörü geçtiğimiz günlerde The Callisto Protocol’ün hareket yakalamasıyla görevli ekibi övdü ve devam eden bir kaydın sahne arkası fotoğrafını paylaştı. Schofield, fotoğrafı Twitter’da paylaşarak, oyunun gelişiminin gidişatından duyduğu heyecanı dile getirdi.

The Callisto Protocol, Jupiter’de Geçecek

The Callisto Protocol
Callisto Protocol bizleri 2320 yılına götürecek.

Oyunun yönetmeni ayrıca oyun üzerinde çalışmaya devam ederken hayranlara sabırları ve coşkuları için teşekkür etti. Schofield ayrıca geliştirici Striking Distance’ın önümüzdeki günlerde The Callisto Protocol hakkında daha fazla bilgi yayınlayacağına söz verdi. Oyunun planlanan çıkış tarihi 2022 olarak gösterildi. Beklenmeyen bir erteleme yaşanmazsa oyunu bu sene oynama şansı yakalayacağız.

Geliştirici ekip, Aralık 2020’de oyun için bir duyuru fragmanı gösterse de, oyun hakkında henüz neredeyse hiçbir bilgimiz yok. Klostrofobik atmosferi, grotesk vücut korkusu ve korkunç şiddeti, Schofield’ın önceki çalışmalarının hayranlarına çok tanıdık gelecek. Dead Space’ten ilham alan The Callisto Protocol, 2320 yılında Jüpiter’in ayı Callisto’daki Black Iron hapishane kolonisinde geçecek. Oyuncu, hapishane müdürü tarafından serbest bırakılan korkunç insan-uzaylı melezlerinden kurtulması gereken yeni gelen bir mahkumun rolünü üstlenecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.