Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Tencent’in Sumo Group’u Satın Alma Süreci Onaylandı

Tencent'in Sumo Group'u satın alması, İngiltere Yüksek Mahkemesi anlaşmayı onayladıktan sonra planlandığı gibi devam edecek.

Gamesindustry.biz tarafından bildirildiği üzere, Sumo Group bugün yatırımcılara İngiltere ve Galler’deki Yüksek Adalet Divanı’nın 13 Ocak’ta satın alma işlemine izin verdiğini duyurdu. Satın alma süreci, bugün daha sonra Şirketler Sicil Memurluğuna teslim edilecek. Bu işlemden sonra satın alma süreci sıkıntısız devam edecek.

Haberin ardından, AIM’deki (Londra Menkul Kıymetler Borsası’nın bir parçası) Sumo hisselerinin işlemleri, Birleşik Krallık saati ile 7.30’da askıya alındı. Bu hisselerin alım satımına giriş, yarın sabah 7’den (18 Ocak) iptal edilecek. Sumo Group ayrıca Ian Livingstone, Michael Sherwin ve Andrea Dunstan‘ın artık grubun icracı olmayan direktörleri olmadığını duyurdu. Değişiklik bugün yürürlüğe girecek.

Sumo Group Anlaşması 919 Milyon Sterlin Değerinde

Sumo Group

Sumo Group; Sumo Digital dahil 11 stüdyodan oluşan büyük bir şirket. Bunlar arasında The Chinese Room, Red Kite Games ve Lab 42 gibi ünlü oyun stüdyoları mevcut. Sumo Digital’i en çok LittleBigPlanet 3, Crackdown 3 ve Sackboy: A Big Adventure ile tanıyoruz. Oyunlar dünya çapında hit haline gelmemiş olsa da hepsi ismini duyurmuş markalara sahip.

Neredeyse 1 milyar sterlin değerindeki devir işlemi geçen yaz açıklandı ancak satın almanın gerçekleşemeyeceğine dair endişeler vardı. Bunun nedeni, ekim ayında bir ABD ulusal güvenlik panelinin anlaşmayı incelemesiydi. Soruşturma bir ay sonra sonuçlandı. Tencent son zamanlarda çok meşgul. Şirket, Avatar filmlerine bağlı bir MMORPG olan Avatar: Reckoning üzerinde çalışan şirketlerden bir tanesi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.