Telegram, Spoiler Önleyici Özelliğini Tanıttı

Telegram, mesajlarınızı spoiler uyarısı olacak şekilde gizlemenize izin veren bir özelliği test etmeye başladı.

Telegram popüler bir anlık mesajlaşma uygulaması ve WhatsApp’ın en büyük rakiplerinden bir tanesi. Şirket, genellikle orijinal ve yenilikçi olan yeni özellikleri aktif olarak geliştirmesiyle ünlendi. Zengin özelliklere sahip anlık iletiye yapılan en son ekleme, Spoiler Uyarısı Sistemi oldu. Şirket, belirli bir mesajı spoiler olarak işaretlemek için yeni bir metin biçimlendirme seçeneği geliştirdiğini duyurdu.

Reddit kullanıcısı Tanto_Faz_123, Telegram’ın spoiler gizlemek için yeni bir özellik üzerinde çalıştığını keşfetti. Bu değişiklik hala geliştirme aşamasında ve henüz herkese açık değil. Yayınlandıktan sonra, kullanıcılar metni seçip göndermeden önce spoiler olarak işaretleyebilecek. Bu, bir alıcı içeriğini ortaya çıkarmak için tıklayana kadar mesajı gizleyecek.

Telegram’ın Spoiler Özelliği Ne Zaman Çıkacak?

Telegram

Paylaşılan video bir Telegram kanalında kaydedildi. Özelliğin bireysel görüşmelerde ve gruplarda da kullanılıp kullanılmayacağı belli değil. Ek olarak, yalnızca metnin mi yoksa medyanın mı destekleneceğini hala bilmiyoruz. Yaklaşan bu ekleme bize Apple’ın Görünmez Mürekkep iMessage efektini hatırlattı. Özellik, buna benzer bir şekilde çalışacak.

Spoiler, sürprizler veya potansiyel olarak hassas içeriği gizlemek için bir mesajın aynı pikselli görünümünü sunacak. Bu özellik, Reddit yazarının bunu güvenilir bir şekilde kendi taraflarında kullanabildiğini göz önünde bulundurarak, çok yakında herkes için kullanıma açılmasını bekliyoruz. Telegram genellikle tüm uygulamalarını aynı anda güncellediğinden, ilk gün tüm platformlarda desteklenmesini de bekliyoruz.

Bir spoiler metin biçimlendirme seçeneğini aktif olarak kullanır mıydınız? Aşağıdaki yorumlar bölümünde fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol