Telegram Gruplarında Sponsorlu Mesajların Gösterimine Başlandı

Anlık mesajlaşma uygulaması Telegram’ın son dönemde aldığı reklam kararı kullanıcıları arasında tartışılırken, şirketin bu kararından geri dönmek gibi bir niyeti bulunmuyor.

Rusya merkezli anlık mesajlaşma uygulaması Telegram, özellikle gizlilik odaklı olmasıyla biliniyor. WhatsApp’ın son kullanıcı sözleşmesi sonrasında Telegram ülkemizde de pek çok kullanıcı tarafından kullanılmaya başlanmıştı. Uygulama ayrıca WhatsApp’ın geçtiğimiz aylarda çökmesi sonrasında pek çok yeni üye kazanmıştı.

Telegram’ın gündeme gelme nedeni ise bu sefer başarıları değil. Son zamanlarda aldığı reklam kararını bazı gruplarda test eden Telegram gruplarında sponsorlu mesajların gösterimine başlandı.

Telegram Gruplarında Sponsorlu Mesajlar

Telegram Gruplarında Sponsorlu Mesajlar Gösterilecek

Telegram’ın şimdilik yaptığı açıklamaya göre kullanıcı sayısı 1000’in üzerinde olan ve herkese açık Telegram gruplarında sponsorlu mesaj gösterimi yapılacak. Bu promosyon mesajları 160 karakter sınırına sahip olacak ve yine Telegram’ın aktardığına göre kanalın konusu ile ilgili olacak.

Telegram tarafından şu an küçük bir kullanıcı grubu ile test edilen yeni reklam özelliklerinin kısa süre içerisinde tüm kullanıcı tabanına yayılması bekleniyor. Telegram reklam seçeneklerinin tüm kullanıcılara sunulmasının ardından reklam gelirlerini genel kanal sahipleri için de paylaşmayı düşünüyor. Bu payın şimdilik ne oranda olacağı ise belirsizliğini koruyor.

telegram gruplarinda sponsorlu mesajlarin gosterimine baslandi 3

Telegram’ın artık uygulamada reklam gösterecek olması pek çok kullanıcıyı kızdırmış durumda. Telegram uygulamasında reklam görmek istemeyen kullanıcılar için de şirketin çözümü bulunuyor. Telegram bu kullanıcılar için ilerleyen dönemlerde yeni paketler sunacak ve bu paketleri satın alan kullanıcılar ek Telegram özelliklerinin yanında reklamsız bir görünüme sahip olacak.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol