Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Telegram 8.4 Güncellemesi Birçok Yeni Özellik ile Yayınlandı

Telegram 8.4 güncellemesi yayınlandı. Popüler mesajlaşma uygulamasına birçok yeni özellik eklendi.

Telegram, günümüzün en iyi mesajlaşma servislerinden bir tanesi ve inanılmaz bir oranda yeni özellikler ve seçenekler ekleyerek popülaritesini arttırdı. Hizmet, geçen ay yeni medya iyileştirmeleri ile iOS güncellemeleri ekledi ve daha yakın zamanda mesaj iletmeyi kısıtladı ve eski sohbetleri silmeyi kolaylaştırdı. Şimdi daha da fazla özellik içeren başka bir güncelleme daha geldi. Uygulamanın en son güncellemesi olan 8.4 sürümü, mesaj tepkileri, spoiler etiketleri, mesaj çevirileri gibi yeni özellikler ekledi.

Mesaj tepkileri, uygulamadan çıkarılmıştı. Facebook Messenger, Discord ve hatta Slack gibi diğer platformlar mesaj tepkilerini desteklemeye başladı ancak Telegram’dan çıkarılmaları garip görünüyordu. Tepkiler nihayet uygulamaya geri döndü ve sadece bir mesaja iki kez dokunarak tetiklenebilecek hızlı bir tepki bile ayarlayabilirsiniz.

Telegram Artık Anlık Çeviri Yapacak

Telegram

Şirketin blog gönderisinde ana hatlarıyla belirtilen bir diğer büyük güncelleme, yakın zamanda test edildiğini bildiğimiz spoiler biçimlendirmesinin tanıtılması oldu. İnsanların otomatik olarak görmesini istemediğiniz filmleri ve diğer içerikleri tartışmak için harika bir yenilik. Az önce Spider-Man: No Way Home’u izledim ve onu görmemiş bir arkadaşınız için sürprizi bozmadan bir grup sohbetinde onun hakkında konuşmak mı istiyorsunuz? Sadece spoiler etiketlerini kullanın ve mesajınız yalnızca ona dokunarak görüntülenecek.

Son olarak, mesajları doğrudan Telegram içinden herhangi bir dile çevirebilirsiniz. Çevir düğmesini uygulamanın dil ayarlarında etkinleştirebilir ve ardından çevirmek için herhangi bir mesajı basılı tutabilirsiniz. Ayrıca, akıcı bir şekilde konuşabildiğiniz bir dilde yazılmış iletilerdeki çeviri düğmesini hariç tutabilirsiniz. Bu, Telegram’ı destekleyen ancak iPhone’larda iOS 15 ve üzerini gerektiren bir özellik fakat tüm Android cihazları desteklediğini belirtelim.

Telegram

Diğer küçük güncellemeler, kullanıcı adınız için temalı QR kodlarını, MacOS için yeni menüleri ve daha etkileşimli emojiler gibi ek özellikler oldu. Eğlenceli bir animasyonu oynatmak için kendi başına gönderilen büyük bir emojiye dokunabileceğiniz için etkileşimli emoji özelliği fazlasıyla eğlenceli.

Telegram 8.4, Google Play Store ve Apple App Store’da kullanıma sunuldu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.