Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

GTA Yapımcısı Take-Two, Yayıncılık Şirketini Kapatıyor

GTA serisinin yapımcısı Take-Two Interactive, bağımsız oyunlara odaklanan yayıncılık şirketi Private Division'ı kapatmayı veya satmayı planlıyor.

Rockstar Games’in ana şirketi Take-Two Interactive, bir yandan GTA 6 çıkış tarihine hazırlanırken bir yandan da sürdürülebilir karlılık için maliyet azaltma programları uyguluyor. Bir yıldan biraz fazla bir süre içinde üçüncü kez bu adımı atan Amerikalı şirket, nisan ayında çalışanlarının yüzde 5’ini (yaklaşık 580 kişi) işten çıkaracağını açıklamıştı.

IGN‘in aktardığı bilgilere göre Take-Two, bağımsız oyunlara odaklanan yayıncılık firması Private Division‘ı kapatmayı veya satmayı planlıyor. Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan haberde personelin neredeyse tamamınının işten çıkarıldığı belirtiliyor. Take-Two cephesi ise yorum taleplerine henüz bir cevap vermiş değil.

Private Division Kapatılacak ya da Satılacak

Yönetimin, nisan ayında çalışanlara Take-Two’nun artık yayıncılık faaliyetini desteklemeyeceğini söylediği ve geriye kalan yayıncılık anlaşmalarıyla ilgilenecek sadece bir avuç personel kaldığı bildirildi. Bunlar arasında Moon Studios’un No Rest for the Wicked, Wētā Workshop’un Tales of the Shire ve Pokémon geliştiricisi Game Freak’in henüz duyurulmamış bir oyunu yer alıyor.

take two private division

En az iki yayıncılık anlaşmasının daha iptal edildiği söyleniyor. Bloober Team, geçtiğimiz hafta Private Division ile duyurulmamış bir hayatta kalma korku oyunu için yaptığı anlaşmanın iptal olduğunu açıklarken, IGN’in haberinde diğerinin Ghostrunner’ın arkasındaki geliştirici One More Level ile olduğunu belirtildi.

Öte yandan Take-Two’nun Private Division için potansiyel alıcılarla görüştüğü ve adı açıklanmayan bir özel sermaye şirketinin ilgi gösterdiği söyleniyor. Firma ayrıca Kerbal Space Program IP‘sini, serinin geliştiricisi Intercept Games’i de dahil ederek satmayı düşünüyor. Take-Two, daha öncePrivate Division’ın iştirakleri olan Rollerdrome geliştiricisi Roll7 ve Intercept Games‘i de kapatma kararı almıştı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.