SteelSeries PrismCaps Serisi: Üstün Dayanıklılık, Göz Alıcı Tasarım

SteelSeries, kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun olarak seçtiği ürünlerini kişiselleştirebileceği yeni SteelSeries PrismCaps mekanik klavye serisini tanıttı.

Dünyanın önde gelen oyun ekipmanları üreticilerinden SteelSeries, oyun ve espor ekosistemini ileriye taşıyacak ürünler geliştirmeyi sürdürüyor. Dayanıklı ve estetik ürünleri ile öne çıkan marka, yeni SteelSeries PrismCaps serisini tüketicilerin beğenisine sundu.

Kullanıcıların farklı kullanım alanları ile paralel olarak ekipmanlarından farklı beklenti ve ihtiyaçları olabiliyor. Oyuncular kadar yazarlar ve editörler de dayanıklılık ve yüksek performans gibi sebeplerle mekanik klavyeleri tercih edebiliyor. Mekanik oyuncu klavyesinin ilk üreticisi SteelSeries, farklı kullanıcıların değişken beklentilerine uygun ürünlerle bu ihtiyaca cevap veriyor.

Kişiselleştirilebilir Bir Mekanik Klavye Deneyimi

SteelSeries PrismCaps serisi

SteelSeries’in türünün ilk örneği olan Apex Pro ve Apex Pro TKL model klavyelerindeki her bir tuşun hassasiyeti özel olarak ayarlanabiliyor. OmniPoint ayarlanabilir çalışma anahtarı teknolojisi ile kullanıcılar tuş hassasiyetlerini diledikleri gibi değiştirebiliyor.

Uzun çalışma anahtarları (3.6mm) çalışma sırasında hata yapma ihtimalini azaltırken, daha yüksek tepki hızlarına ihtiyaç duyulan anlarda kullanıcılar daha kısa çalışma anahtarlarını (0.4mm) tercih edebiliyor. Her iki modelde ortak olarak bulunan OLED akıllı ekranlar, oyun içinden ve Discord gibi uygulamalardan anlık bildirimleri kullanıcılara aktarıyor.

SteelSeries’in ihtiyaca uygun olarak farklı anahtar seçenekleri sunan modellerden diğeri ise Apex 7 ve daha kompakt bir boyuta sahip olan Apex 7 TKL ile kullanıcılar, kendi alışkanlıklarına ve kullanım alanlarına uygun olarak farklı hassasiyet sunan kırmızı, mavi ve kahverengi anahtarlar arasından tercih yapabiliyor.

Yeni SteelSeries PrismCaps Serisi, OLED Akıllı Ekranları ile Öne Çıkıyor

SteelSeries PrismCaps mekanik lavye

Klavyelerin öne çıkaran özelliklerden biri olan OLED akıllı ekranlar, her iki modelde de bulunuyor. Ek olarak, akıllı ekranın yanında yer alan tıklanabilir metal tekerlek ile oyundan çıkmadan ses, parlaklık ve kaydedilen profiller arasında değişim ve ayarlamalar gerçekleştirilebiliyor.

Kişiselleştirme özelliklerinden biri olan RGB renklendirmeler, SteelSeries klavyelerinde de öne çıkıyor. Yeniden tasarlanan aydınlatma özellikleri, markanın diğer ekipmanlarıyla senkronize edilebildiği gibi oyun içi etkileşimlere veya bildirimlere tepki gösteren ve 16,8 milyon renk yansıtabilen bölgeler sunuyor. Bu bölgeler yalnızca estetik olarak güzel görünmenin yanında oyun içindeki aksiyonları da yansıtılabiliyor.

PrismCaps Tuş Takımları, Göz Alıcı Bir RGB Işıklandırma Sağlıyor

SteelSeries PrismCaps klavye

Yeni çıkan SteelSeries PrismCaps ürünleri ile kullanıcılar, ihtiyaçlarına uygun olarak seçtiği klavyeler ile kendi tarzlarını oluşturabiliyor. Yarı saydam kenarlara ve harflere sahip PrismCaps tuş takımları, daha parıltılı ve göz alıcı bir RGB ışıklandırma performansı sağlıyor. Termoplastik PBT materyali sayesinde uzun süreli kullanımdan sonra bile silinme ve doku değişimi gibi durumlara karşı dayanıklılık gösteriyor.

Yeni SteelSeries PrismCaps, Apex 5, Apex 7&TKL ve Apex Pro&TKL gibi SteelSeries’in MX gövdeli mekanik klavyelerinin tamamına uyumluluk gösteriyor. Ayrıca diğer marka mekanik klavyelerin tuş genişliklerine de uyum sağlayan iki farklı alternatif “alt sıra tuş takımı” seti bulunuyor. Ürün kutusu içerisinden çıkan tuş başlığı çıkarma aracı ile de klavye tuş takımı değişimini hızlı ve kolay deneyim haline getiriyor. PrismCaps’in beyaz ve siyah olmak üzere iki farklı renk seçeneği bulunuyor.

Yeni SteelSeries PrismCaps serisi ile ilgili tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol