Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam’e Tam PlayStation DualSense Desteği Geldi

Steam kullanıcıları artık PlayStation Dualsense veya DualShock kontrol cihazlarının tüm özelliklerinden faydalanabilecek.

Valve, Steam‘e resmi olarak DualSense desteği getirdi ve özel olarak bu kontrolcü desteğine sahip olan oyunları bulmayı da kolaylaştırdı. Bugün itibarıyla DualSense veya DualShock ile tam olarak hangi oyunların uyumlu olduğunu filtreleyebileceksiniz. Böylece artık hangi oyunların PS4 veya PS5 kontrolcüleriyle uyumlu çalışacağını rahatlıkla görebileceksiniz.

PlayStation DualSense, devrimsel dokunsal geri bildirimi ve PC platformuna gelmeye başlayan PlayStation oyunları ile tam uyumluluğu sayesinde konsollar dışında da popüler hale gelmeye başladı. Platformdaki neredeyse tüm oyunların Xbox kontrolcüleri ile tam uyumlu çalışması sebebiyle o oyunları bulmak kolaydı ancak DualSense uyumlu oyunları bulmak tam bir işkenceydi. Bu sebeple, gözümüz aydın.

Steam’e Kontrolcü Filtreleme Seçeneği Geldi

Steam'e PlayStation DualSense Desteği Geldi

PlayStation DualSense ve PlayStation DualShock ile tam olarak hangi PC oyunlarının oynanabileceğini bulmak için Steam mağazasında artık filtreleme sistemini kullanabilirsiniz. Artık oyunların sayfasında yer alan “Kontrolcü Desteği” sekmesinde de oyunun hangi kontrolcüyü desteklediğini net bir şekilde görebileceksiniz. Yani illa filtreleme yapmanıza gerek de kalmayacak.

Artık her mağaza sayfası, daha önce Xbox kontrol cihazları için ayrılmış olan kenar çubuğu kontrol cihazı destek menüsü altında bir oyunun PlayStation DualSense veya DualShock desteğine sahip olup olmadığını da listeleyecek. Steam‘de hâlâ fare ve klavye hakimiyeti sürse de, kontrolcü kullanımı da bir hayli yaygınlaştı. Örnek vermek gerekirse, platformdaki kullanıcıların yüzde 12’si kontrolcü kullanıyor ve bu sayı sürekli artıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.