Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam Switch Joy-Con Desteği Eklendi

Artık Switch Joy-Con kontrol cihazlarını Steam Deck ile kullanabilirsiniz.

Steam‘de oyun oynamak size her tür kontrol cihazıyla oyun oynama esnekliği verdi ve Valve genellikle hemen hemen her kontrol cihazının kullanılabilmesini sağlayarak iyi bir iş çıkardı. Artık, Nintendo Switch ile birlikte gelen Joy-Con kontrol cihazlarını da kullanabileceksiniz.

Evet, Joy-Con’u Steam ile kullanabilecek ve onları nasıl kullanacağınızı da seçebileceksiniz. İster tek bir Joy-Con’u kendi kumandası olarak kullanmak ister tek bir kumanda yerine çift olarak iki cihaz gibi kullanabileceksiniz. Ardından, diğer herhangi bir kontrol cihazında yaptığınız gibi, çeşitli düğmeleri ihtiyacınız olan işlemlerle eşleştirebileceksiniz.

Steam’e Joy-Con Desteği Geldi

Steam

Joy-Con, analog çubukları etkileyen sürüklenme sorunları nedeniyle bir şekilde kötü üne kavuştu. Yine de, Nintendo Switch 30 Haziran 2022 itibariyle 111 milyondan fazla sattı ve bunların kabaca 19 milyonu Switch Lite modelinden olsa da, kutuda Joy-Con kontrolörleri ile birlikte gelen 90 milyondan fazla birim satıldı.

İşin garibi bu, Steam’in Temmuz sonunda bir güncelleme ile Nintendo’nun Switch Online denetleyicileri için destek eklemesinden sonra geldi. Bunlar yalnızca Nintendo Switch Online abonelerine satılan ve NES, SNES, Nintendo 64 ve Sega Genesis (veya Mega Drive) denetleyicilerinden sonra modellenen özel denetleyicilerdir.

Joy-Con‘unuzu Steam oyunlarınızla kullanmak istiyorsanız, uygulama ayarlarınızda beta güncellemelerini almak için kaydolmanız veya güncellemenin herkese ulaşmasını beklemeniz gerek. Klasik tarzdaki denetleyicilerle daha fazla ilgileniyorsanız, bunlar istemcinin kararlı sürümünde yayınlandı ancak bu beta istemci güncellemesi bu cephede bazı iyileştirmeler de yaptı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.