Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam Global Versiyonu Çin’de Yasaklandı!

Popüler oyun uygulaması olan Steam'in global versiyonu Çin'de yasaklandı.

TheGamer’ın bir raporuna göre Steam Global Çin’de yasaklandı. Sadece global Çin versiyonu şu anda sınırlı bir kütüphanede hizmetini sunuyor. Güvenilir Fortnite sızıntısı yapan ve veri madencisi Ricky Owens (FireMonkey) ilk önce yasağı fark etti ve Çin’de engellenen web siteleri listesinde Steam gibi görünen bir ekran görüntüsünü tweetledi

Çin’de bir sitenin engellenip engellenmediğini kontrol eden Compareitech aracını kullanarak bunu başka web siteler de doğrulamaya çalıştı. Siteye “store.steampowered.com” girildiğinde, Steam’in ülkenin her yerinde engellendiğini gösteriyor. Araç alan adının hala kullanılabilir olduğunu söylüyor.

Steam Global Versiyonu Çin’de Yasaklandı ama Alan Adı Hala Duruyor

Steam

Yasak, Çinli oyuncuların yalnızca bu yılın Şubat ayında piyasaya sürülen Steam China’ya erişimini sağlıyor. Sadece Counter-Strike: Global Offensive ve Dota 2 olmak üzere çok daha az oyuna sahip olmanın yanı sıra Steam China, Steam Workshop, Topluluk Pazarı, tartışma forumları ve Steam’deki kullanıcıların güncel yayınlarını, oyunlardan son ekran görüntülerini, topluluk yapımı oyun kılavuzlarını ve daha fazlasını gösteren etkinlik bölümü yasaklı.

Çin’in Steam Global üzerindeki bariz yasak, Çin’de yaşayan oyuncuları üzmüş durumda. Temmuz ayında Tencent, Çin’in çocukların gece geç saatlerde oyun oynamasını önlemek için belirlediği 22.00’de sokağa çıkma yasağına uymalarını sağlamak için çocukların yüzlerini tarayan bir yüz tanıma teknolojisini kullanıma sunmuştu. Bir ay sonra Çin, reşit olmayanların haftada üç saatten fazla oyun oynamasını kısıtlayan yeni bir kural uygulamaya koydu. Çin daha sonra Fortnite’ı yasakladı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.