Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam Deck’ten Endişelendiren SSD Hamlesi

Valve, Steam Deck'in özelliklerini değiştirdi. Cihaz, başlangıçta beklenenden daha zayıf bir SSD sürümüne sahip olacak.

Görünüşe göre Steam Deck‘in piyasaya sürülmesinden sonraki beklentiler oldukça hızlı bir şekilde yerleşti. Cihazın sorunları olduğu ortaya çıktı; elde edilmesi zordu ve ayrıca yedek parça fiyatları son derece yüksekti. Buna karşılık, ek aksesuarlar gecikmelere maruz kaldı.

Bugün ise Steam Deck‘in başka bir potansiyel sorunu olduğu ortaya çıktı. Bazı modellerde bulunan SSD’ler teknolojik anlamda düşürüldü. Başlangıçta, 256 GB ve 512 GB SSD’li sürümlerin orijinal olarak PCIe 3.0 x4 arayüzlerini kullanması amaçlanmıştı ancak bu durum değişti. Bilgiler ise resmi olarak Valve tarafından açıklandı.

Steam Deck Modellerinde Performans Farkı Yok

Steam Deck

Lansmandan bu yana cihazın mevcut spesifikasyon açıklaması yukarıda bahsettiğimiz şekildeydi ancak bugün, PCIe 3.0 x4 yerine PCIe 3.0 x2 arabirimli sürücülerin kullanılacağı bilgisini gördük. İlginç bir şekilde, bu açıklamanın yalnızca İngilizce versiyonu için geçerli. Bu, bazı kullanıcıların daha zayıf bir SSD sürümüne sahip Steam Deck sürümlerini satın alması demek.

Esasen, bu bir kumar diyebiliriz çünkü seçtiğiniz arayüzü kullanan bir birim sipariş edemezsiniz. Aslında, yeni özelliklere sahip bazı cihazlar şimdiden tüketicilerin eline geçti ancak Valve, değişikliğin Steam Deck’i kullanma deneyimini etkilemediğini garanti etti. Şirket tarafından yürütülen testler, arayüzün her iki versiyonunun da tüm cihaz bağlamında aynı performansı sunduğunu kanıtlamak içindi.

Valve, aradaki farkın sadece “son derece nadir durumlarda” farkedilmesi gerektiğini belirtti. Bunun doğru olduğu ve Valve’ın cihazını satın alanların henüz hiçbir şikayet bildirmediğini de belirtelim.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.