Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam Deck Teslimatları İki Katına Çıkıyor

Valve'ın geliştirdiği taşınabilir oyun cihazı Steam Deck, hızla satılmaya devam ediyor. Önümüzdeki aydan itibaren Steam Deck üretimleri 2 katına çıkacak.

Valve 27 Haziran’da Steam Deck’in üretimini artıracağını duyurdu. Bu da demek oluyor ki yılın geri kalanında oldukça fazla Steam Deck satılması planlanıyor.
Bu nedenle erken rezervasyon e-postaları 30 Haziran gibi erken bir tarihte gelece. Twitter hesabı aracılığıyla duyuru yapan Valve, “Üretim cephesinde bazı harika haberler var. Son Q2 e-posta grubunu gönderdik ve 30’unda Q3 rezervasyon e-postalarını göndermeye başlayacağız.” dedi.

Üretimin de arttığını belirten Valve, bugünden itibaren her hafta iki kat fazla Steam Deck göndereceklerini bildirdi. Valve, tweet’lerine devam ederek, “E-postanızı bekliyorsanız ve henüz almadıysanız, biraz zaman verin. Veya sadece sayfaya ulaşarak rezervasyon durumunuzu kontrol edin.” diye ekledi.

Steam Deck’in Satış Rakamları Şaşırtmaya Devam Ediyor

Steam Deck

Valve’de bir tasarımcı olan Lawrence Yang, insanların sahip olduğu bazı soruları gidermek için tweet’lere yanıt verdi. Q2 rezervasyon zamanının nisan ve haziran ayları arasında olduğunu söyledi. Daha da önemlisi Yang, e-postaların rezervasyonları olanlara toplu olarak gönderileceğini de sözlerine ekledi. Yang, e-postaların haftada iki gün yani pazartesi ve perşembe geleceğini söyledi.

Yeni teknoloji cihazının bu denli satılıyor olması, oldukça merak uyandırıyor. Ancak maalesef Steam Deck ülkemizde hala satın alınamaz durumda. Türkiye’deki oyuncular, bir an önce cihazın ülkemize gelmesini bekliyor ancak dolar bazında baktığımızda Valve’ın Türkiye’de herhangi bir satış başlatıp başlatmayacağı oldukça belirsiz. Cihazın en düşük boyutlusu 399 dolara satılırken, 512 GB’lık versiyonu 649 dolar.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.