Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam Deck’e Xbox Game Pass Desteği Geldi!

Valve'ın Steam Deck el bilgisayarı çok yönlü bir sistem olarak lanse edildi ve görünüşe göre cihazda Xbox'ın oyun hizmetleri de kullanılabilecek.

Steam Deck’in en büyük satış noktalarından biri, onun sadece Switch benzeri taşınabilir bir oyun cihazı olmaması; Cihaz aynı zamanda tamamen çalışan bir bilgisayar. Valve, yakın zamanda makinesi için bazı Windows 10 sürücülerini piyasaya sürmesiyle birlikte şirket, oyuncuların mobil sistemi normal bir ev PC’si gibi kullanabilecekleri konusunda kararlı. Bunun da ötesinde, Xbox oyunlarının cihazla uyumlu olduğu açıklandığı için cihaz tekrar gündeme geldi.

Bir dizi kaynağa göre, Steam Deck’i Microsoft bulut tabanlı hizmetin yanında kullanmak artık mümkün. Reddit’teki resmi bir gönderi, Valve ve Xbox’ın cihaz sahiplerinin Xbox Cloud Gaming ve Xbox Game Pass aracılığıyla oyun oynamasına izin vermek için birlikte çalıştığını söylüyor. Microsoft destek sayfasındaki bazı talimatlar, Edge tarayıcısı aracılığıyla hizmetlerden herhangi birini bir dizi komut kuralı ve özellik ayarı aracılığıyla başlatmanın mümkün olduğunu gösteriyor.

Steam Deck’te Artık Xbox Game Pass Kullanabilirsiniz

Steam Deck

Geçen yıl Xbox’tan Phil Spencer, Steam Deck’in bulut oyunlarını destekleyebilmesi gerektiğini söylüyordu. Görünüşe göre bu artık resmileşti. İlk bakışta, Game Pass ve Cloud Gaming’i cihazda çalıştırmak biraz zahmetli gibi ancak bu eldeki tek resmi yöntem. Steam Deck, biz bu haberi yazarken uyumlu olan 1.200’den fazla oyunla geniş bir kütüphaneye sahip.

Oyuncuların Game Pass’e erişebilecekleri ve Xbox Cloud Gaming’i kullanabilecekleri gerçeği, yeni piyasaya sürülen el bilgisayarının mobil pazardaki en çok yönlü oyun sistemlerinden biri olduğunu kanıtladığı anlamına geliyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.