Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam Deck İçin 240’tan Fazla Oyun Doğrulandı

Steam'in şu anda kütüphanesinde 50.000 oyun var ve Steam Deck henüz hepsini oynatamıyor olsa da, doğrulanmış oyunların listesi hızla büyüyor.

Steam Deck‘in nihayet dünyaya açılmasına iki haftadan biraz fazla bir süre kaldı. Valve, kötü anılan donanım projeleri geçmişine sahip olmasına rağmen, şirketin bu cihaz ile ilgili çabası gerçekten takdire şayan. Cihaz şimdiden övgüler almaya başladı ve yakında piyasaya sürüldüğünde kelimenin tam anlamıyla ezber bozan bir cihaz olma ihtimali yüksek.

Valve’nin kazançlı müşterisinin neler yaptığını takip eden üçüncü taraf bir site olan SteamDB’deki bir veri tabanına göre, şu anda Steam Deck için tam olarak doğrulanmış 240’tan fazla oyun mevcut. Şu anda listede elbette Portal 2, Resident Evil 2, God of War, Dark Souls 3 ve Death Stranding gibi oyunlar var ve bunlar sadece birkaçı.

Steam Deck’te Neredeyse Tüm Büyük Yapımlar Bulunacak

Steam Deck

Steam’in şu anda tüm veri tabanında yaklaşık 50.000 oyun olmasına rağmen, 243’ün doğrulanması hala oldukça iyi bir başarı. Sadece bir buçuk hafta önce Steam Deck için 100’den fazla oyunun doğrulandığını düşünürsek, kesinlikle mükemmel ilerleme kaydedilmiş. Uyumlu hale getirilen oyunların çoğu, büyük olasılıkla çoğu hayranın yine de oynamak isteyeceği oyunlar olacak, bu da zaman içinde doğrulanmayacak olan oyunların çoğu muhtemelen daha belirsiz oyunlar olacak.

Half-Life 2’nin cihaza uygun hale getirilmesi için bir ara yüz güncellemesi almasıyla, Valve ve ortaklarının üzerinde yorulmadan çalışmaya devam etmek için fazladan zaman harcadıkları açık. Birçoğunun bildiği gibi, Steam Deck başlangıçta 2021 için planlanmıştı ancak devam eden teknoloji kıtlığı nedeniyle ertelenmek zorunda kaldı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.