Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam Deck Beta Güncellemesi Detayları

Steam Deck, kullanım kolaylığı sunacak yeni beta güncellemesini yayınladı. Arayüz özelleştirme ve ölçeklendirme seçenekleri, oldukça zaman tasarrufu sağlayacak.

Steam Deck beta güncellemesi; yeni arayüzü seçenekleri, klavye özelleştirmeleri ve ölçeklendirme tercihleri gibi birçok yenilik sunuyor. Steam Deck elde taşınabilir bir oyun konsolu olmasına rağmen farklı bir ekrana çıkış verme yeteneğine sahip. En son güncelleme ile kullanıcılar artık harici bir ekrana bağlandıklarında kullanıcı arayüzünü diledikleri gibi ayarlayabilecek. Ayrıca konsol için, bir monitöre veya TV‘ye bağlandığında arayüzünün otomatik olarak ölçeklenmesini etkinleştirmeyi mümkün kılan yeni bir geçiş sistemi de olacak.

Gece modu, ayarlanabilir olmasına rağmen artık manuel olarak değiştirmek gerekmeyecek. Uyarlanabilir parlaklık kontrollerindeki iyileştirmelerin yanı sıra güncelleme, Japonca klavye desteği de getiriyor. Ek olarak da Korece klavyenin kullanıcı arayüzü yenileniyor. Valve, kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve donanımla daha fazla destek sunmak için güncellemelerin devam edeceğini bildirdi.

Steam Deck İvme Kazanmaya Devam Ediyor

Steam Deck

Haziran ayının sonunda şirket, 2. çeyrek sevkiyatlarını tamamladığını ve 3. çeyrek sevkiyatlarının da iki kat artacağını belirtti. Şirket ayrıca, üçüncü taraf işletim sistemlerini resmi olarak desteklemeyeceği yönündeki duruşuna rağmen, Windows için yazılım yayınlama konusunda şaşırtıcı derecede olumlu tepki verdi.

Steam Deck‘in geleceği parlak görünüyor, umarız Valve bu ivmeyi devam ettirmeyi başarabilir. Yukarıda bahsedilen seçenekleri deneyimlemek isteyenler: Ayarlar > Sistem > Steam Güncelleme Kanalı’na giderek beta kanalını seçebilir. Böylelikle güncelleme sayesinde manuel ayarlamalardan kurtulabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.