Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam Anlık Oyuncu Sayısıyla Bir Rekor Daha Kırdı

Valve'ın mağazası bir yeni rekora daha imza attı ve anlık oyuncu sayısını zirveye taşıdı.

Son derece popüler dijital dağıtım platformu Steam, bu hafta sonu yurt dışında kutlanan Şükran Günü boyunca rekor sayıda eşzamanlı kullanıcıya ulaştı ve 26 Kasım 2022’de 31.3 milyon oyuncuyla zirve yaptı. Mağaza, platformun 12 Eylül 2003’de Valve tarafından piyasaya sürülmesinden bu yana son derece tutarlı bir büyüme yaşadı.

Haber ilk olarak Twitter‘da Morwull olarak bilinen sektör içinden biri tarafından fark edildi. Morwull, “Beklenmedik bir şey değil ancak Steam 31,3 milyon eşzamanlı kullanıcıya ulaştı. Şükran günü şenlikleri ve yılın bu zamanında yapılan Sonbahar ve Kara Cuma indirimleri bunu mümkün kıldı. Bu yıl, mağaza için gerçekten birçok rekorla dolu.” ifadelerini kullandı.

Steam Kendi Rekorunu Bir Kez Daha Kırdı

Steam

Steam’deki eşzamanlı kullanıcı sayısı, herhangi bir zamanda 20 ila 25 milyon arasında değişen sayılar ile son birkaç hafta boyunca oldukça tutarlıydı. Öte yandan bu özel artış, platform için tamamen emsalsiz. Bunun nedeni, son zamanlarda düzenlenen Sonbahar İndirimi ve devam eden Kara Cuma İndirimi ile ilgili gibi görünüyor ve her ikisi de bir dizi büyük indirimli oyun içeriyordu.

İndirimler, eşzamanlı kullanıcı sayısındaki ani artışı açıklamaya yardımcı olsa da, platformdaki en popüler oyunlar, yakın zamanda piyasaya sürülen Call of Duty’ye ek olarak Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2 ve PUBG: Battlegrounds dahil olmak üzere bazı kalıcı favorilerden oluşuyordu ve hayranların favorisi ise son dönemlerde kesinlikle Lost Ark oldu.

Steam, oyunlar için otomatik güncellemeler sağlamak üzere Valve tarafından piyasaya sürüldü ancak bugünlerde dijital haklar yönetimi, eşleştirme, hile önleme önlemleri, sosyal ağ, yayın ve kaydedilmiş oyun bulutu senkronizasyonu dahil olmak üzere çeşitli ek özelliklere sahip. Platform şu anda PC’de yaklaşık yüzde 75’lik bir pazar payına sahip.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.