Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam, 2021 Yılında En Çok Satan Oyunları Açıkladı

Valve, her yıl olduğu gibi bu senenin de en çok satan oyunlarını paylaştı.

Yılbaşına birkaç günün kaldığı şu günlerde 2021’in en çok satan oyunları belli oldu. Valve tarafından paylaşılan liste, bu sene Steam mağazasında en fazla gelir elde eden 100 oyunu içeriyor. Oyunların toplam gelirini ölçmek için 1 Ocak 2021 ile 15 Aralık 2021 tarihleri arasındaki her uygulamaya ait oyun satışları, oyun içi satın alımları ve DLC satışları hesaba katıldı.

Steam’in en çok satan oyunlar listesi; Platin, Altın, Gümüş ve Bronz olmak üzere dört farklı bölümden oluşuyor. Kesin kazançları bilmemekle birlikte, en tepede New World, Valheim ve Naraka: Bladepoint gibi ana satın almanın yanında oyuniçi ekonominin güçlü olduğu oyunlar var. 12 Ocak 2022‘den itibaren oynaması ücretsiz olacak PUBG BATTLEGROUNDS, Dead by Daylight ve Battlefield 2042, dikkat çeken diğer yapımlardan.

New World, Brüt Gelir Açısından Zirvede

en çok satan oyunlar 2021
Amazon Games’in MMO’su New World, en çok satan oyunlar listesinin tepesinde yer alıyor.

Altın bölümüne baktığımızda ilk üç sırada The Elder Scrolls Online, It Takes Two ve Warframe oyunlarını görüyoruz. Son dönemin en tartışmalı oyunlarından Cyberpunk 2077 ise brüt gelir bazında en çok satanlar listesine Gümüş bölümünden girmeyi başardı.

CD Projekt RED’in RPG’sinde oyuniçi satış olmadığı için gelirin yalnızca tek seferde yapılan satışlardan oluştuğunu belirtelim. Zorlu bir yılı geride bırakan Cyberpunk 2077, toplamda 51 milyon dolarlık iade gerçekleştirdi. Ayrıca yeni nesil sürümün ne zaman çıkacağı da hala belli değil. 2021’de çıkan oyunlardan Resident Evil Village ve Age of Empires 4 de, Gümüş bölümün ev sahipliği yaptığı oyunlar arasında yer alıyor.

Cyberpunk 2077, En Çok Satan Oyunlar Arasına Girdi

steam en çok satanlar
Zorlu bir yılı geride bırakan Cyberpunk 2077, buna rağmen Steam’in çok satanlar listesine girmeyi başardı.

2021 yılında Steam’de en çok satan oyunların tamamına bu sayfadan göz atabilirsiniz. Valve’ın paylaştığı 2021’in En İyileri sayfasında En Çok Satan Yeni Oyunlar, En Çok Oynanan Oyunlar, En Çok Satan VR Oyunları ve En Çok Satan Erken Erişim’den Çıkan Oyunlar listelerini de bulabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.