Starfield Senaryosu, 150.000 Satır Diyalog İçerecek

Görünüşe göre Starfield hatırı sayılır uzunlukta bir senaryoya sahip olacak. Oyun 150 bin satıra kadar diyalog içerecek.

Starfield senaryo büyüklüğü açıklandı ve ağızları açık bıraktı. Starfield‘ın Bethesda için çok önemli bir proje olduğu uzun zamandır biliyorduk. Neredeyse 25 yıl aradan sonra stüdyonun ilk yeni oyun markasından bahsediyoruz. Ayrıca muhtemelen şirketin tarihindeki en büyük oyun olacak. Bu, yönetmen Todd Howard tarafından paylaşılan Starfield senaryo büyüklüğü hakkındaki bilgilerle doğrulandı diyebiliriz.

Starfield Senaryo

Starfield Senaryosu Skyrim’in İki Katı

Xbox Tokyo Game Show 2021 yayını sırasında Howard, Starfield senaryosunun 150.000 satır diyaloga sahip olduğunu açıkladı. Bu, satır sayısı 60 bin olan Skyrim’in iki katından fazla. Ayrıca şimdiye kadar şirketin oyunları arasında lider konumda olan Fallout 4’teki (110.000) satır sayısından da çok daha fazla.

Bu vesileyle Howard, oyunun tam bir Japonca yerelleştirme alacağını da açıkladı. Maalesef oyunun hala Türkçe dil desteğine sahip olacak mı sorusunun bir cevabını alamadık.

Yukarıda bahsedilen bilgiler bizlere, Starfield’ın benzersiz bir Bethesda projesi olacağını düşündürdü. Amerikan stüdyosunun yarattığı yeni evrene dalmak için sabırsızlanan oyunculara sabırlı olmalarını tavsiye ediyoruz. Starfield’ın lansmanına hala bir yıldan fazla zaman var.

Starfield, piyasaya 11 Kasım 2022‘de sürülecek. Ayrıca Microsoft’a özel bir oyun olacak, bu nedenle yalnızca PC ve Xbox Series S/X’te çıkış yapacak.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Starfield, Bethesda Softworks’ün yirmi beş yıldır portföyündeki ilk oyunu ve tamamen yeni bir seri olacak. Aksiyon bir bilim kurgu evreninde geçecek ve oyuncular bir uzay yolcusu rolünü üstlenecek.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol