Stardew Valley İçin Güncelleme Süreci Bitmiş Olabilir

Stardew Valley'in yaratıcısı Eric "ConcernedApe" Barone, on yıllık bir geliştirme sürecinin ardından oyunda gelecekte güncellemeler yapmaktan emin olmadığını söyledi.

Stardew Valley‘in yaratıcısı, sevilen çiftçilik simülatörüne bir daha güncelleme yayınlayıp yayınlayamayacağından emin değil. En son güncelleme, 2020’nin sonlarında Stardew Valley için yeni bir konum ve tonlarca çok talep edilen içerik ekleyen 1.5 genişletmesiydi.

Eric “ConcernedApe” Barone, oyunu on yıldır çoğunlukla kendi başına geliştirdi. Oyunun ezici başarısı, lansmanından sonra üzerinde çalışmaya devam etmesini ve çeşitli güncellemeler yoluyla her türlü yeni içerik ve özelliği eklemesini sağladı. Bu noktada oyun, kendisine ilham veren Harvest Moon oyunlarından daha fazla içerik barındırır hale geldi. Maalesef oyuna artık güncelleme gelmeyebileceğini öğrendik.

Stardew Valley

Stardew Valley 1.6 Güncellemesi Gelecek mi?

Eurogamer tarafından bildirildiği üzere Barone, yakın tarihli bir yayın sırasında oyunun geleceği hakkında konuştu. O ve Zach “UnsurpassableZ” Hartman, Twitch’te 40.000 dolarlık Stardew Valley turnuvasına ev sahipliği yaptı ve etkinliğin sonunda bir topluluk Soru-Cevap oturumu düzenledi.

Barone, oyundaki evlenemeyen NPC’lerle evlenme olasılığı sorulduğunda, aktif geliştirmede böyle bir şeyin olmadığını belirterek, bunun “bir ton iş” olacağını vurguladı. Barone daha fazla evlilik adayının “eğlenceli olacağını” söylemesine ve aklında iki karakter olmasına rağmen, bunu yapmayabileceğini ve tamamen yeni geliştirdiği oyuna odaklandığını söyledi.

Tabii ki, Barone’a yeni oyunu hakkında da soru soruldu ve Soru-Cevap oturumu sırasında bu konuda biraz bilgi paylaştı. Barone oyun hakkında çok detaylı bilgi vermedi ancak yukarıdan aşağıya bakış açısına sahip başka bir piksel sanat oyunu olacağını doğruladı.

“Bazı yönlerden Stardew Valley’e benziyor ama bu bir çiftçilik oyunu değil. Farklı bir şey olacak.”

İfadesine bakılırsa, Barone en azından şimdilik, Stardew Valley üzerinde çalışmayı bitirmiş. On yıllık bir geliştirme sürecinden ve oyunun muazzam, canlı modlama topluluğuyla, Barone’nin başka bir yaratıcı çabaya geçmek istemesi şaşırtıcı değil. Bakalım yeni oyununu ne zaman duyuracak?

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol