40 Bin Dolar Ödüllü Resmi Stardew Valley Cup Duyuruldu

Bağımsız çiftlik simülatörü Stardew Valley, kazanan için 40.000 dolarlık büyük bir ödül içeren rekabetçi bir turnuva hazırladı.

Genellikle ConcernedApe olarak bilinen Stardew Valley geliştiricisi Eric Barone, 40.000 dolar ödüllü ilk Stardew Valley Cup turnuvasını duyurdu. Kısa süre önce, popüler çiftçilik simülatörünün, bağımsız oyunlar için büyük bir kazanç olarak kabul edilen bir hamleyle, önümüzdeki sonbaharda Xbox Game Pass’e gelecek birkaç bağımsız oyundan biri olacağı açıklandı.

Animal Crossing ve Harvest Moon gibi oyunlarla aynı kulvarda bir çiftçilik simülatörü olarak, oyuncular zamanlarının çoğunu Stardew Valley’de çiftliklerini büyüterek ve kişiselleştirerek Pelican Town’ın büyüleyici vatandaşlarıyla ilişkiler kurarken geçirir. Oyun, 2016’da PC için piyasaya sürüldüğünde bağımsız bir hit oldu. Daha sonra Nintendo, Sony ve Microsoft konsollarına ve mobil cihazlara taşındı. Stardew Valley’i bu kadar etkileyici hale getiren ise tek bir kişi tarafından geliştirilmesi.

Stardew Valley Cup

Stardew Valley Cup Eylül Ayında Yapılacak

ConcernedApe’in dün Twitter’da yaptığı bir duyuruya göre, geliştirici Stardew Valley’i rekabetçi oyun dünyasına sokacak. Geliştiricinin gönderisi, Stardew Valley Cup adlı bir etkinliğin 4 Eylül’de saat TSİ 19.00’da gerçekleşeceğini ortaya koydu. Turnuva, yayıncı Unsurpassable Z ile işbirliği içinde Twitch’te gerçekleştirilecek ve dört takımdan oluşacak: Sandy’s Candies, Pierree’s Cherry, Pam’s Yams ve Krobus’s Crocuses takımları yarışacak. Her takım dört oyuncudan oluşacak, yani para ödülü eşit olarak bölünürse bireysel yarışmacılar 10.000 dolar kazanma şansına sahip olacak.

Turnuvanın özellikleri hakkında fazla bir şey söylenmedi ancak ConcernedApe bunun “bir beceri, bilgi ve ekip çalışması yarışması” olduğunu iddia etti. Stardew Valley, Super Smash Bros. gibi rekabetçi klasiklerin yüksek hızlı oynanışına sahip değil ancak oyuna rekabetçi olamaz demek de doğru olmaz. Mahsulleri hasat etmek, balık tutmak ve hayvan yetiştirmek Stardew Valley oyununun merkezinde yer alan mekanikler, bu nedenle rekabetin çiftlik verimliliğini optimize etme etrafında yoğunlaşması mümkün.

Stardew Valley Cup ile birlikte bu bağımsız yapım rekabetçi oyun dünyasına ayak uydurarak, oynanışının Overwatch gibi temel unsurlardan farklı olduğunu görerek, e-sporlara daha fazla çeşitlilik getirecek gibi.

Bakalım Stardew Valley Cup tek seferlik bir yenilik etkinliği mi yoksa uzun süre devam edecek bir oyun geleneği mi olacak? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın!

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol