StarCraft II

MMORTS
Takip Et
1

İncelenmemiş

6.9

Kullanıcı

StarCraft 2 Şampiyonu İlk Defa Kore’den Çıkmadı!

StarCraft 2'de bu sefer şampiyon değişti.

StarCraft 2’nin dünya şampiyonası The World Championship Series sona erdi. Tarihte ilk defa popüler strateji oyununun şampiyonu Koreli bir oyuncu olmadı. 2018 yılının en iyi StarCraft 2 oyuncusu Finlandiyalı Serral seçildi.

starcraft 2 sampiyonu ilk defa koreden cikmadi 1

Serral tüm rakiplerini rahatlıkla Zerg kuvvetleriyle yenmeyi başardı. Final maçında Protoss tarafıyla oynayan Stats ile yüzleşti. Serral, rakibi karşı saldırıya geçene kadar ard arda üç galibiyet almayı başardı. Stats’ın hamleleri yeterli olmazken, iki maçı kazanmayı başardı fakat nihayetinde Serral 6 maçtan 4-2 galibiyet ile ayrılmayı bildi.

Bu StarCraft 2 için tarihi bir an oldu çünkü geçmişte oyunun turnuvalarını sadece Koreli oyuncular domine ediyordu. Daha önce Koreli olmayan bir oyuncu en fazla son 8’e kalmayı başarabilmişti fakat ilerisini görememişti.

StarCraft 2 ilk çıkışını Temmuz 2010 tarihinde yapmıştı ve ardından bölümler halinde tamamlanmıştı. Blizzard yapımı gerçek zamanlı strateji oyunu uzun süredir e-spor dünyasının gözdeleri arasında. Geçtiğimiz dönemlerde de ana paket ücretsiz hale getirilmişti. Siz de StarCraft 2’yi Battle.net üzerinden ücretsiz olarak indirip deneyebilirsiniz. Dilerseniz ek paketlere sonrasında ücretli sahip olabilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol