Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Star Wars Eclipse İçin Şimdiden Sıkıntılar Başladı!

Görünüşe göre, geliştirmenin en erken aşamasında olmasına rağmen, Star Wars Eclipse'te bazı ciddi sorunlar yaşanmaya başladı.

Lucasfilm Games’in dönüşü, 2021’in en büyük sürprizlerinden biriydi. O zamandan beri, KOTOR Remake ve Star Wars Eclipse’in her ikisi de eski kategoriye girdiği için, birkaç Star Wars video oyunu projesi ya duyuruldu ya da söylentileri ortaya çıktı. Oyunlar şuan geliştirilmelerinin erken aşamalarında oldukları için projelere dair pek bilgimiz yok.

Özellikle geliştirme döngülerinin başlarındaki oyunların pek sorun yaşamadığını biliyoruz ancak Star Wars Eclipse için kötü haberler şimdiden gelmeye başladı. Görünüşe göre oyun, uzun vadede onu çok kötü etkileyebilecek ciddi geliştirme sorunlarıyla karşılaştı.

Star Wars Eclipse Başlangıçta MMORPG Olacaktı

Star Wars Eclipse

Bu bilgiler, geçmiş ve gelecekteki Quantic Dream planlarına ve daha fazlasına aşina olanlar da dahil olmak üzere Tom Henderson’ın kaynaklarından geldi. Tüm bu bilgiler söylenti olarak ele alınmalı. Görünüşe göre, Star Wars Eclipse başlangıçta Project Karma kod adlı bir MMORPG olarak başladı ancak Sony tarafından Detroit: Become Human için reddedildi. Bu MMORPG varlıkları sonunda yeniden kullanılacak ve yeni bir Star Wars oyunu olarak sunulacaktı.

Quantic Dream’in motorunun, yalnızca sınırlı seviyeler ve sınırlı NPC’ler için tasarlandığı için Star Wars Eclipse’in geliştirilmesinin çok sorunlu olduğu bildirildi; Bu nedenle oyunun ilk kapsamının Quantic Dream’in mevcut kaynak yeteneklerinin ötesinde olduğu da söylendi.

Quantic Dream’de İşyeri Tacizi Skandalı

Detroit: Become Human’dan sonra stüdyonun daha fazla kaynak elde etmenin ve stüdyonun boyutunu ve kapsamını genişletmenin bir yolu olarak kendisini satmaya çalıştığı bildirildi ancak Quantic Dream’in işyeri tacizi, ırkçılığı, cinsiyetçiliği ve homofobi suçlamalarının tüm yatırımcıları uzaklaştırdığı bildirildi. Bununla birlikte Quantic Dream’in iddialar nedeniyle kadro sorunları yaşaması da cabası.

Spesifik olarak bu iddialar, Quantic Dream oyunlarında kadın oyuncular hakkında uygunsuz şakalar yaptığı iddia edilen stüdyo başkanı David Cage‘i de içeriyor. İddia edilen davranışı, yukarıdaki iddialar ve söylentilerde birincil faktör ancak hayranların birçoğunun David Cage dahil olduğu sürece oyunu desteklemeyeceğine yemin ederek Blackout Star Wars Eclipse kampanyasını başlatmasının nedeni de bu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.