Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Quantic Dream Irkçılık ve Sağlıksız Atmosfer Davasında Temize Çıktı

Paris Temyiz Mahkemesi, Quantic Dream'deki sağlıksız atmosfer ve ırkçılık suçlamalarını reddetti. Kararın ardından şirket, davanın tamamı ile ilgili bir açıklama yaptı.

Üç yıl önce Quantic Dream ‘i içeren bir skandal ortaya çıktı. O zamanlar, şirkette ırkçılık ve sağlıksız atmosfer ve yönetimin fazla otoriter davranışları olduğu yönünde suçlamalar vardı. Sonunda, eski çalışanlardan biri stüdyoya dava açtı. 2018 ortalarında açıklanan ilk karar, hatanın işverende yattığını ortaya koymuştu. Ancak şimdi durum değişti. 7 Nisan’da Paris Temyiz Mahkemesi şirket aleyhindeki suçlamaları reddetti.

Karardan sonra Quantic Dream, şirketin davayla ilgili resmi tutumunu ve duruşmaların ayrıntılarını içeren özel bir açıklama yayınladı. Üç yıl önceki davanın, stüdyonun imajını yok etmek isteyen küçük bir grup insanın kasıtlı bir eylemi olduğunu gösterdi.

Quantic Dream 1

Quantic Dream Sözcüsü: “Şirket aleyhindeki iddiaları arama motorlarının zirvesine taşımak amacıyla Twitter’da tek bir hesapla birkaç gün içinde 10.000’den fazla tweet gönderildi. Bu eylemlerin arkasında çok az sayıda insan olduğuna dair kanıtlar var. Bu grubun amacı, stüdyonun imajını kasıtlı olarak lekelemeyi ve ekibine zarar vermeyi hedeflemiştir.” dedi.

Aynı zamanda şirketin yıllar içinde devlet denetimlerine de tabi tutulduğu vurgulandı. Yönetimde herhangi bir usulsüzlük bulamadılar. Ayrıca, çalışanların ifadeleri stüdyoda sağlıksız bir atmosfer olduğunu doğrulamadı.

Ancak karar bazı tartışmalara yol açtı. Yayınlanmasından bir gün sonra, Fransız sendikası Solidaires Informatique, David Cage’e hitaben bir bildiri yayınladı. Quantic Dream’in kurucusunun IGN‘e verdiği röportajı ifade etti ve onu diğer şeylerin yanı sıra sorunları halı altına süpürmek ve çalışanlar üzerinde baskı uygulamakla suçladı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.