Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Star Wars Eclipse, 2027 Yılına Kadar Çıkmayabilir!

Yeni bir söylentiye göre Star Wars Eclipse, 2027 yılına kadar piyasaya sürülmeyebilir. Detaylar haberimizde.

Detroit: Become Human’ın geliştiricisi Quantic Dream, pek çok söylenti ve sızıntıya konu olan yeni Star Wars oyununu bu ayki Game Awards 2021 sırasında ilk kez tanıtmıştı. High Republic (Yüksek Cumhuriyet) döneminde geçen Star Wars Eclipse, etkileyici sinematik fragmanı ile büyük bir heyecan yaratmıştı.

Oyunun geliştirme sürecindeki aksaklıklardan daha önce sizlere bahsetmiştik. Bugün ortaya atılan yeni bir söylenti ise Star Wars Eclipse çıkış tarihinin 2027 yılını bulabileceğini gösteriyor. Quantic Dream CEO’su David Cage hakkındaki taciz ve ayrımcılık iddiaları, Star Wars hayranlarının tepkisiyle karşılaşmıştı. Hatta bazı kullanıcılar #BlackoutStarWarsEclipse etiketi altında stüdyonun projeden çekilmesini dahi talep etmişti.

Star Wars Eclipse Çıkış Tarihi 2027’yi Bulabilir

Star Wars Eclipse çıkış tarihi

Star Wars’un fikri mülkiyet haklarını elinden bulunduran Disney‘den henüz bir açıklama gelmezken, hem bu konunun hem de Quantic Dream’in oyun motoruyla ilgili sorunların geliştirme sürecini önemli ölçüde aksattığı haberleri geliyor. Battlefield ve Call of Duty serilerine dair verdiği bilgilerle tanınan Tom Henderson’a göre oyun, 2026 veya 2027’ye kadar çıkmayabilir.

Daha önceki söylentiler, bir buçuk yıldan bu yana geliştirilme aşamasında olan Star Wars Eclipse‘ın 2024’te piyasaya sürülebileceği yönündeydi. Henderson, bu gibi gelişmeleri büyük oranda doğru aktarmasıyla bilinse de, henüz çıkış tarihini veya diğer sorunları doğrulayan resmi bir açıklama bulunmuyor.

Erken geliştirme sürecindeki yeni Star Wars oyunu, birden fazla oynanabilir karakter barındıracak. Etkileşimli hikaye anlatımına verdiği önem ile bilinen Quantic Dream’in aynı yaklaşımı Eclipse için de benimsemesi bekleniyor. Oyunun geçtiği Yüksek Cumhuriyet dönemi, Skywalker Destanının 200 yıl öncesini ve Eski Cumhuriyet’in çöküşünün 800 yıl sonrasını konu alıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.