STALKER 2 NFT Satışları Başladı: Oyunda NPC Olma Şansı!

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl'in geliştiricileri, hayranlara oyunun haritasında bir NPC olma fırsatı sunmak istiyor. Bu cazibe bir NFT olarak satılacak. Ek bir gereklilik, Ukrayna'ya bir gezi olacak.

STALKER 2 NFT satışı ile sizi oyunda NPC yapacak. NFT teknolojisinin artan popülaritesi oyun geliştiricilerinin bu tür sanal ögeler sunma hırsını giderek arttırdı. Örneğin Ubisoft, Ghost Recon: Breakpoint isimli oyunu ile NFT sektörüne girdi. Peter Molyneux ise tamamen bu teknolojiye dayalı bir oyun üzerinde çalışmaya başladı. Yalnızca 2021 yılında 27 milyar doların üzerinde NFT satıldı.

Son olarak GSC Game World, STALKER 2 NFT satışı ile oyunculara NPC olma şansı verecek. Oyun sektöründe daha önce bu tarz bir satış görmemiştik. Ukraynalı geliştirici, Bu amaçla “S.T.A.L.K.E.R. Metaverse” programı duyuruldu. Konsept, şirketin CEO’su Yevgeny Grigorovich tarafından açıklandı.

STALKER 2 NFT ile İlk Metainsan Olmak

STALKER 2 NFT

Yevgeny Grigorovich, “STALKER 2 NFT fikri, NPC’lerden biri aracılığıyla oyun içinde sahibinin kimliğini yeniden oluşturma hakkını vermektir. Kişinin detaylı bir tarama prosedürü için stüdyomuza gelmesi gerekecek ve ondan sonra yapmak için her şeye sahip olacağız. bu kişi oyun dünyasında karakterlerden biri olarak görünür.” açıklamasında bulundu.

Başka bir deyişle, STALKER 2’nin bir parçası olma fırsatını elde edeceğiz. Geliştirici ekip bunu “ilk metainsan olmak” olarak tanımlıyor. Kulağa ilginç geliyor ancak – fiyatı ne olursa olsun – Kiev’e seyahat etmenin birçok insan için çekici olacağını hayal etmek zor; Devam eden pandemi sebebiyle bu durum biraz riskli. İlgili NFT’nin ilk ihalesinin yapılacağı ocak ayında ilgililerin sayısını öğreneceğiz.

Ayrıca, GSC Game World’ün başka NFT planları da mevcut. Henüz onlar hakkında hiçbir şey bilmiyoruz, bunun dışında – en azından yaratıcılara göre – bunlarla bağlantılı dijital ögeler oyunu hiçbir şekilde etkilemeyecek. Yani geliştiricinin oyunlarında P2W ögesi olmayacak ve oyun deneyimi etkinlenmeyecek.

STALKER 2: Heart of Chernobyl, 28 Nisan’da PC ve Xbox Series X/S için çıkış yapacak. Oyun, lansman gününden itibaren Xbox Game Pass ve PC Game Pass’ta mevcut olacak. Oyunun sistem gereksinimlerine buradan göz atın.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol