Netflix Dizisi Squid Game’deki Telefon Numarası Gerçekmiş!

Netflix'in izlenme rekorları kıran Güney Kore dizisi Squid Game'de adaya gitmek isteyenlerin aradığı telefon numarası, gerçekte birine aitmiş!

Netflix’in bugün kadarki en popüler dizisi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Squid Game, sosyal medyanın gündeminden düşmüyor. Dilerseniz, çok fazla spoiler vermeden diziden kısaca bahsedelim.

Güney Kore menşeli gerilim serisi, yaşamlarında çıkmaza düşen, paraya ihtiyacı olan veya hiçbir amacı kalmamış insanların bir adada oynadıkları çok oyunlarını konu alıyor. Fakat çocuk oyunu ibaresi sizi yanıltmasın zira bu oyunlarda başarılı olamayanlar acımasız şekilde öldürülüyor.

Squid Game, Netflix’te İzlenme Rekorları Kırıyor

Squid Game telefon numarasi

Seçilen her kişiye, üzerinde bir numaranın yazılı olduğu bir kart veriyor. Bu numarayı arayarak teklifi kabul edenler ise kolay yoldan para kazanma umuduyla adaya götürülüyor.

The South China Morning Post‘un haberine göre bu numara, gerçekte Güney Koreli bir adama aitmiş. Netflix dizisi Squid Game’in ilk bölümünde telefon numarasının ifşa edilmesinin ardından, adamın gece gündüz arama bombardımanına tutulduğu bildiriliyor.

Talihsiz Adam, Günde Yaklaşık 4 Bin Çağrı Aldığını Söylüyor

Netflix dizisi Squid Game

40’lı yaşlarında olan ve Gyeonggi Eyaletinde yaşayan numaranın sahibi, günde yaklaşık 4.000 çağrı aldığını söylüyor. Habere göre, bazı izleyiciler bu numarayı merak ettikleri için aradı ve birçoğu oyuna katılmak istediklerini belirtti. Yerel gazete Hankook Ilbo’ya göre, Netflix sorunu çözmek için telefon numarası sahibiyle görüşüyor.

Öte yandan Güney Kore Ulusal Devrimci Partisi’nin onursal başkanı Huh Kyung-young’un telefon numarasını 100 milyon won (85.000 dolar) karşılığında satın almayı teklif ettiği bildirildi. Numaranın sahibinin 10 yıldır kullandığı ve işiyle bağlantılı olduğu için vermekte isteksiz olduğu söyleniyor, ancak Squid Game‘in popülaritesi artmaya devam ettikçe fikrini değiştirebilir. Distopik gerilim, Netflix’in şimdiye kadarki en büyük projesi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol