Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Squad Geliştiricileri Post Scriptum’u İpten Aldı

Batmak üzere olan FPS oyunu Post Scriptum kurtarıldı Squad'ın geliştiricileri oyunun haklarını satın aldı ve geliştirme sürecini üstlendi.

Terk edilen ve kendi haline bırakılan çok oyunculu nişancı oyunu Post Scriptum, tamamen terk edilmişti ve gelişim süreci durdurulmuştu. PC platformu için 2018 yılında piyasaya sürülen oyun, oldukça yavaş bir tempoyla olsa da, birkaç yıl boyunca düzenli olarak güncelleme aldı. Geçtiğimiz yılın sonlarında ise oyunun geliştiricisi olan Periscope Games CEO’su tüm çalışanları işten çıkararak geliştirme sürecini tamamen durdurdu.

Geliştirme sürecinin sona ermesiyle birlikte oyuncularını da kaybetmeye başlayan oyun, son zamanlarda 200 ila 400 anlık oyuncu tarafından oynanıyordu. Bunun bir çok oyunculu oyun olduğunu ve 40 oyunculu iki takım arasındaki savaşlara odaklandığı göz önüne alındığında, oyunun resmi olarak ölü olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Post Scriptum Geliştirme Süreci Yeniden Başladı

Squad Geliştiricileri Post Scriptum'u İpten Aldı

Oyunun kısa bir süre içerisinde kapatılması ve satıştan çekilmesi bile bekleniyordu ki, Offworld Industries imdada yetişti. Squad isimli oyunlarıyla tanınan ekip, Periscope Games’ten Post Scriptum’un tüm haklarını satın aldı ve oyunun gelişimini devam ettireceklerini duyurdu. Her iki oyunun benzerliği göz önüne alındığında, oyun artık emin ellerde diyebiliriz.

Mercury Arts artık Post Scriptum’un geliştirilmesinden sorumlu olacak. Periscope Games’in resmi olarak onayladığı ve çok başarılı olan bir mod geliştirme ekibi olan Mercury Arts, artık direkt olarak oyunun geliştirme sürecini üstlenecek. Yeni yayıncı ve geliştirici ekip, yakında ayrıntılarla dolu bir 2024 yol haritası da açıklayacak. Oyuna yeni haritalar, ek gruplar ve çok sayıda oynanış iyileştirmesi gelecek.

Oyunu Steam‘den 30$ karşılığında satın alabileceğinizi de belirtelim.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.