Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Spotify Zamlandı: Öğrenci Üyeliği Ne Kadar Oldu?

Günümüzün en çok tercih edilen dijital müzik platformlarından Spotify, Türkiye'deki abonelik ücretlerine zam yaptı. İşte artışın ardından oluşan güncel fiyatlar.

Abonelik tabanlı müzik uygulaması Spotify zam haberiyle karşımızda. Geçtiğimiz hafta, platformun ABD’deki fiyatlarını güncelleyeceği haberi düşmüş, olası bir artışın Türkiye’ye de yansıyabileceği yorumları yapılmıştı. Beklenen oldu ve Spotify ücretleri dünyanın birçok yerinde arttı. Yeni zam, çevrimiçi müzik platformunun tüm katmanlarında fiyatları yukarı çekti.

Buna göre, daha önce 29,99 TL olan bireysel abonelik 39,99 TL olurken, aynı haneden iki kullanıcıya Premium hesap veren Duo paketi 39,99 TL’den 54,00 TL‘ye çıkarıldı. Aynı çatı altında yaşayan aile üyeleri için 6 Premium hesap sağlayan Aile planı, 49,99 TL yerine artık 64,99 TL‘den ücretlendirilecek. Son olarak, daha önce 14,99 TL olan Spotify öğrenci üyeliği fiyatı ise zammın ardından 21,99 TL olarak güncellendi.

Spotify Zammın Ardından Artık Daha Pahalı

spotify zam spotify üyelik ücretleri

Tüm Spotify aboneliklerinde 1 ay ücretsiz deneme süresinin olduğunu belirtmekte fayda var. Eğer aldığınız deneyimden memnun kalırsanız, belirtilen aylık ücreti ödeyerek üyeliğinizi sürdürebilirsiniz. Platformun sektördeki en büyük rakibi konumundaki Apple Music ise dolar kurundaki artışa rağmen henüz Türkiye’deki fiyatlarına yeni bir zam yapmadı. Servisin aylık abonelik ücretleri 9,99 TL ila 29,99 TL arasında değişiyor.

2023 itibarıyla dünya çapında toplamda 517,69 milyondan fazla Spotify kullanıcısı ve yaklaşık 229 milyon premium abone olduğu tahmin ediliyor. Platformun dünya genelindeki kullanıcı sayısı bir önceki yıla göre yüzde 22,7’den fazla artarken, ücretli abone sayısı yüzde 25,8’den fazla arttı. Spotify zammının ardından Türkiye’deki yeni üyelik ücretlerine aşağıdan, daha fazla bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Zamlı Spotify Ücretleri

  • Bireysel – 39,99 TL (1 hesap)
  • Duo – 54,99 TL (2 hesap)
  • Aile – 64,99 TL (6 hesap)
  • Öğrenci – 21,99 TL (1 hesap)

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.