Spotify’da Artık Kullanıcılar Şarkı Sözlerini Görebilecek

Müzik ve podcast platformu olan Spotify kullanıcıların son zamanlarda sürekli beklediği özellik olan şarkı sözlerini görme, bugünden itibaren faaliyete geçildi.

Platformun çok beklenen özelliklerinden biri hayata geçiyor: Spotify, Türkiye de dahil olmak üzere dünya genelinde tüm Ücretsiz ve Premium Spotify kullanıcıları için, kolay, interaktif ve paylaşılabilir bir tecrübe olan şarkı sözleri özelliğini duyurdu.

Şu anda 28 pazarda mevcut olan Şarkı sözleri özelliğinin dünya genelinde pazara sunulmasıyla birlikte platform, dünyanın dört bir yanında daha fazla müzikseverin, her zamankinden daha yüksek sesle ve daha güvenle şarkı söylemelerine imkan sağlıyor. Platform bu özelliği hayata geçirmek amacıyla kullanıcılar için Spotify’daki geniş şarkı arşivinin büyük bir kısmına uygulama içi erişim sağlamak üzere Musixmatch ile işbirliği yaptı. 

spotify

Spotify Şarkı Sözleri Özelliğini Bulmak İçin İzleyeceğiniz Adımlar Şöyle;

Mobil Uygulamayı Açın

  1. Şarkının “Şu Anda Çalan Görünümü”ne dokunun
  2. Dinlerken ekranı aşağıdan yukarı doğru kaydırın
  3. Bu son adımla birlikte şarkı çalarken eş zamanlı olarak akan şarkı sözlerini takip edebilirsiniz 
  4. Paylaşmak için şarkı sözleri ekranının altındaki “Paylaş” ikonuna tıklayın, sonrasında paylaşmak istediğiniz şarkı sözlerini ve hangi platformda paylaşmak istediğinizi seçin 

Masaüstü Uygulamasında

  1. Şarkı çalarken “Şu Anda Çalan” çubuğundaki mikrofon ikonunu tıklayın 
  2. Şarkı çalarken eş zamanlı olarak akan şarkı sözlerini takip edebilirsiniz

SpotifyTV Uygulamasında

  1. Şarkının “Şu Anda Çalan Görünümü”nü açın
  2. Sağ köşedeki “şarkı sözleri butonu”na gidin ve şarkı sözleri deneyimini etkinleştirmek istiyorsanız tıklayın
  3. Özellik etkinleştiğinde, çalan şarkının şarkı sözlerini ekranda görebilirsiniz

Dinleyiciler, dünyanın dört bir yanındaki şarkı sözlerine erişebilmelerine olanak sağlayan bu özellikle, artık sevdikleri müzik ve sanatçılarla daha derin bir bağ kurabilecek ve şarkı sözlerinin gücüyle her şarkının ardındaki derin anlamı keşfedebilecek. 

Şarkı sözleri özelliği, milyonlarca müzikseverin sevdikleri müzik ve sanatçılarla daha derin bir bağ kurabilmesi için iOS ve Android cihazlarda, masaüstü bilgisayarlarda, oyun konsollarında ve TV’de kullanıcıların erişimine hazır.

Şarkı sözleri özelliği hakkında daha fazla bilgi edinmek için Spotify’ın blog sayfası For the Record’a göz atabilirsiniz. 

Dizi ve film hayranı olan Hüseyin, 2 yılı aşkın bir süre ShiftDeleteNet'te editörlük yaptı. Şimdi ise içeriklerini Turkmmo'da üretmeye devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol