Spotify Podcast Derecelendirme Özelliğini Duyurdu

Spotify, Podcast Derecelendirme sistemini duyurdu. Artık sevdiğiniz veya sevmediğiniz podcastlere yıldız verebileceksiniz.

Spotify, 5 yıldızlı bir derecelendirme sistemi sunarak dinleyecek olduğunuz bir sonraki podcast programınızı seçmenizi kolaylaştıracak. Değişiklik, önümüzdeki birkaç gün içinde tüm dünya genelinde kullanıcılara sunulacak. Artık ilgi alanlarınıza göre en sevilen podcast programlarını görebileceksiniz.

Genel olarak konuşursak insanların derecelendirmeleri, başkalarının zamanlarını veya paralarını belirli bir ürüne yatırıp yatırmamaya karar vermelerine yardımcı olur. Düşük bir tane gördüğümüzde, hızlıca geçeriz ve daha iyi bir yıldız ortalamasına sahip benzer bir şey ararız.

Spotify Podcast Derecelendirme Nasıl Çalışacak?

Spotify Podcast

Verge, Spotify’ın kullanıcıların yakında podcastleri derecelendirmesine izin vereceğini bildirdi. Bir haber odası gönderisinde şirket, değişikliğin podcastlerin mevcut olduğu hemen hemen tüm kullanıcılara sunulacağını duyurdu. Önümüzdeki günlerde dinleyiciler podcast sayfalarında 5 yıldızlı bir derecelendirme sistemi görmeye başlayacak.

Bu, belirli bir programın en az 30 saniyesini dinledikten sonra ne kadar iyi veya kötü olduğunu ifade etmelerini sağlayacak. Spotify, on veya daha fazla olduğunda belirli bir şovun ortalama yıldız derecelendirmesini herkese açık olarak gösterecek.

Spotify Podcast

Bu değişiklik, kullanıcıların belirli bir podcaste zaman ayırmadan önce belirli bir podcastin ne kadar başarılı olduğu hakkında bir fikir edinmelerini sağladığı için çok hoş bir değişiklik. Ayrıca, yıllardır bir derecelendirme sistemine sahip olan Apple Podcast’in de gerisinde kalmamış olacak.

Spotify, geçen ay ücretli podcast aboneliklerini kullanıma sundu. Herkese açık bir derecelendirme sistemi ile kullanıcılar, abone olmadan önce ücretli bir podcasti daha iyi değerlendirebilecek. Yeni derecelendirme özelliği kullanıma sunulmaya başlandı. Uygulamanızın güncel olduğundan emin olun ve henüz fark etmediyseniz birkaç gün verin.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol