Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Spotify Kullanıcılarının Dörtte Biri Artık Podcast Dinliyor

Spotify, kullanıcılarının dörtte birinin artık yayın hizmetindeki podcast'leri dinlediğini duyurdu.

Spotify, kullanıcılarının dörtte birinin artık yayın hizmetindeki podcast’leri dinlediğini duyurdu. Şirket, dördüncü çeyrek kazanç duyurusunun bir parçası olarak, toplam kullanıcı sayısının 345 milyona ulaştığını ve bunun 155 milyonunun ödeme yaptığını söyledi. Buna ek olarak, podcast’lerin büyümesine Spotify stratejisinin temel unsurlarından biri olarak atfettiği reklam geliri artışı gördü. Şirket bugün, podcast stüdyosundan elde ettiği gelirde bir önceki yıla göre %100 artış gördüğünü söyledi.

Şirket, ABD dolarındaki değer kaybı ile sınırlı olarak, yıllık bazda %24 artışla 2.168 milyon € gelir elde etti. Bu, geçen yıl 93 milyon $’lık zarardan üç ayda 83 milyon $’a düştü. COVID-19, bir dizi işletme mevcut kriz sırasında nakit tasarrufu yapmak için reklam harcamalarını azalttığı için şirket için bir sorun olmaya devam etti. Spotify, buna rağmen yılın son çeyreğinde ilginin toparlandığını söyledi.

Spotify Kullanicilarinin Dortte Biri Artik Podcast Dinliyor 2

Spotify, başka bir zarar eden çeyreğe rağmen, kar aramak yerine kullanıcı tabanını büyütmeye odaklanacağını söyledi. Geçtiğimiz yılın sonlarında Spotify’a özel hale gelen Joe Rogan Experience‘ın şu anda 17 bölgede bir numaralı podcast olduğu yazıyor. Rogan, kötüye kullanım kurallarını ihlal ettiği için bir dizi platformdan kaldırılan Alex Jones’u programına davet ettiği için manşetlere girdi. Bu aynı zamanda, Rogan’ın adil bir şekilde tazmin edilmediğinde neden 100 milyon dolar kazandığını soran sanatçıların tepkisine yol açtı.

Şirket, 2021 için muhafazakar bir görünüm yayınladı ve COVID-19’un bu yıl boyunca yavaşlamaya bağlı büyüme ile kayıt işlemlerini hızlandırmış olabileceğini söyledi. Bu mali yılın sonuna kadar toplam 427 milyon aboneye ulaşmayı beklediğini ve bunu yapmak için 300 milyon € ‘ya kadar para kaybetmeyi planladığını, ancak abonelik fiyatlarını bir miktar artırmayı beklediğini söylüyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.