Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Splinter Cell Remake Hikayesi Baştan Yazılacak

Ubisoft, "karakterlerimizi ve dünyayı keşfederken onları daha özgün ve inandırıcı kılmak için orijinal oyunun ruhunu ve temalarını korumak" istediğini belirtti.

Aralık 2021’de Ubisoft, Splinter Cell‘in yeniden yapımının resmi olarak geliştirilmekte olduğunu duyurdu. Ubisoft Toronto tarafından Snowdrop Engine ile sıfırdan inşa edilen oyun, önceki oyunların “ruhunu” korurken “yeni nesil görsellere ve oynanışa” sahip olacak. Ayrıca, yakın tarihli bir Senaryo Yazarı listesine göre güncellenmiş bir komut dosyasına sahip olacak.

Stüdyo, “İlk Splinter Cell oyununu temelimiz olarak kullanarak, hikayeyi günümüzün oyuncuları için yeniden yazıyoruz ve güncelliyoruz” dedi. Şirket, karakterlerimizi ve dünyayı keşfederken orijinal oyunun ruhunu ve temalarını korumak ve onları daha özgün ve inandırıcı kılmak istediğini belirtti. Amaç, “Splinter Cell hayranlarının yeni bir hayran kitlesine” hitap edecek “birleştirici ve zorlayıcı bir anlatı deneyimi” yaratmak olarak açıklandı.

Splinter Cell Remake Baştan Yaratılacak

Splinter Cell Remake

Yenilemenin bazı yönleri arasında oyun içi seslendirme ve sinematik sahneler için diyalog, NPC sohbeti gibi komut dosyası ve sistemik diyalog, karakter yayları geliştirme gibi özellikler elden geçirilecek. Senarist ayrıca, kalite ve tutarlılığı sağlamak için yönetmen/lider geri bildirimine dayalı olarak diyaloğu gözden geçirecek ve düzenleyecek.

Bu nedenle, güncellemeler ve yeniden yazmalar, daha gerçekçi ve modern çağa uygun olmanın yanı sıra diyalog için daha iyi bir akış sağlayabilecek. Sonunda herhangi bir hikaye ritminin değişip değişmediğini veya tamamen kaldırılıp kaldırılmadığını zaman gösterecek ancak Resident Evil 2 ve 3’ün yeniden yapımlarında görüldüğü gibi, yeniden yapılanma için çok garip olmaz.

Splinter Cell Remake, geçen yıl itibarıyla “geliştirmenin en erken aşamalarında”, bu nedenle herhangi bir şeyin ortaya çıkması biraz zaman alabilir. Bu arada herhangi bir ayrıntı için bizi takip etmeye devam edin!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.